Повеќе вести како оваа (25)


Австриецот Доминик Тим е вториот финалист на завршниот Мастерс турнир во Лондон откако во полуфиналето го победи Александер Зверев. Тим за еден час и 35 минути ...
| | веќе видена | слични

Гркот Стефанос Циципас го приреди најголемото изненадување на досегашниот дел од Австралија Опен, откако со 3:1 во сетови го елиминираше Роџер Федерер, во меч ...
| | веќе видена | слични

Грчката тениска сензација Стефанос Циципас го направи најголемото изненадување досега на „Мелбурн парк“, елиминирајќи го 20-кратниот гренд слем шампион Роџер ...
| | веќе видена | слични

Првиот тенисер на АТП ранг листата, Новак Ѓоковиќ, во разговор за италијанскиот Скај спорт открива како ги поминува деновите во изолација. Тениската сезона е ...
| | веќе видена | слични

Уште повеќе ...