Тим против Циципас во финалето на завршниот турнир во Лондон


3 копии

Селекцијата на Шпанија успеа уште еднаш да дојде до пехарот во Дејвис Купот и тоа откако во завршната пресметка во Мадрид беше подобра од репрезентацијата на ...
| | веќе видена | слични

Шпанија е нов првак во Дејвис-купот, откако „црвената фурија“ во големото финале славеше над селекцијата на Канада. Рафаел Надал ги водеше Шпанците во текот на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Парафразирањето на специјалниот претставник за Бугарија, екс премиерот, Владо Бучковски дека Македонците и Бугарите се еден народ во две држави (ставот на ...
сите 226 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ вечерва одржа протecти во 15 градови низ државата.Пробиштип беше еден од градовите каде имаше голем број граѓани, кои излегоа да го изразат револтот ...
сите 401 | | | веќе видена

Поранешниот министер за надворешни работи на Грција, Никос Коѕијас, пишува за бугарското вето, ги анализира, но и ги критикува барањата и позициите на Софија, ...
сите 109 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тим против Циципас во финалето на завршниот турнир во Лондон

Од:
До кого (е-маил):
Порака: