Ѓоковиќ ги откри двете најомилени победи во кариерата! (ВИДЕО)


Најдобриот српски тенисер во пресрет на АТП „финалето“ за 2019 година, пред јавноста ги откри двете најомилени победи во својата кариерата, а едната од нив ...
| | веќе видена | слични

Публиката во Англија веќе долго време не е на страната на Новак Ѓоковиќ, не само што не навива за него туку е против Србинот како против никој друг. Ѓоковиќ ...
| | веќе видена | слични

Добар дел од поранешни и актуелни тениски ѕвезди упатија сериозни критики кон публиката во Лондон за однесувањето на вчерашниот натпревар меѓу Роџер Федерер и ...
| | веќе видена | слични

Чешкиот тенисер, Томас Бердих најави крај на блескавата кариера, во која долги години успеваше да се задржи во врвот, во ерата која е прогласена за најдобра во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

– Како многу опасен, Германија го исфрли линданот од употреба пред 30 години и го забранија, а кај нас продолжи да се произведува бидејќи одеше за извоз. За ...
сите 203 | | | веќе видена

Протестот на судската администрација повторно ги отвори прашањата за функционирањето и ефикасноста на македонското судство. Нивните барања добија јавна ...
сите 140 | | | веќе видена

Денеска во Охрид Меѓувладината комисија за трговско-економска и научно-техничка соработка помеѓу Република Северна Македонија и Руската Федерација одржа ...
сите 100 | | | веќе видена

Вицепремирот Бујар Османи во изјава за АлсатМ вели оти смета дека забелешките на францускиот претседател Макрон во областа на судските реформи не важат за ...
сите 409 | | | веќе видена

Министерката за труд и социјална политика, Мила Царовска синоќа во Топ тема на Телма изјави дека од Светска банка за стабилизација на пензискиот фонд им било ...
сите 80 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, заедно со секретарот за меѓународна соработка Тимчо Муцунски денеска оствари средба со амбасадорката на ...
сите 139 | | | веќе видена

Оние кои размислуваа/т во Македонија да озаконат диктатура и да ги погазат Уставните права на граѓаните, за разлика од законот - не се повлечени. Но, ќе се ...
сите 18 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ѓоковиќ ги откри двете најомилени победи во кариерата! (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: