Запознајте го Матапакос: Кучето демонстрант кое мрази полицајци!

Во Чиле нема кој не слушнал за Матапакос - кучето скитник кое беше верен придружник на студентите кои протестираа за бесплатно образование. Денес Чиле го доби ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Според медиумите, оваа одлука е донесена на состанокот во тренинг кампот на репрезентацијата и фудбалерите се слободни да им се приклучат на своите екипи. – ...
| | веќе видена | слични

Репрезентацијата на Чиле требаше да одигра два пријателски меча, најпрво против Боливија дома, а потоа и на гости кај Перу. Сепак, ниту еден од овие средби ...
| | веќе видена | слични

Стотици лица се повредени, а над илјада демонстранти се приведени во големите немири во Чиле, соопшти тамошното министерство за одбрана. Смените во владата и ...
| | веќе видена | слични

Смените во Владата  и мерките за намалување на нееднаквоста не успеаја да го смират протестниот бран во Чиле, кој трае речиси еден месец. Повеќе од 100 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Демонстрантите фрлаа камења кон резиденцијата на аргентинскиот амбасадор во главниот град на Чиле во вторникот, пренесува ТАСС. Амбасадорот на Аргентина во ...
| | веќе видена | слични

Генерален штрајк и масовни демонстрации има во Чиле. Штрајкот се случи по 26-от ден од демонстрациите против социјалната нееднаквост. Илјадници луѓе мирно ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Да покажеме дека Куманово е македонски град, дека во Куманово живеат горди Македонци, дека овој град знае да се избори за она што му следува, за неговото ...
сите 600 | | | веќе видена

Дводневната 11.средба на македонско-бугарската Мешовита комисија за историски и образовни прашања, вчера заврши без каков било напредок. По онлајн средбата ...
сите 200 | | | веќе видена

Бројот на новзаразени ќе се намалува, а на смртни случаи ќе се зголемува - вели доктор Харис Бабачиќ, лекар истражувач на каролинска институт во Шведска.
сите 39 | | | веќе видена

Вакцината за Ковид-19 во државава се очекува да пристигне на почетокот на следната година, нема да биде задолжителна, а ќе биде бесплатна за сите граѓани. ...
сите 666 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Запознајте го Матапакос: Кучето демонстрант кое мрази полицајци!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: