Судот го одобри обвинението за „Рекет“


3 копии

Обвинителството за гонење на организирање на криминал и корупција даде негативно мислење до Кривичниот суд за барањата на осомничените бизнисмени Орце Камчев и ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Обвинителката Лиле Стефанова дала негативно мислење до Основниот кривичен суд во однос на барањата на Орце Камчев и Цветан Панделевски да добијат времени ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Поранешната специјална обвинителка, Лиле Стефанова, не се согласува Орце Камчев да добие привремен документ со кој би патувал во странство поради бизнис ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Обвинителката Лиле Стефанова даде негативно мислење по барањето на Орце Камчев за времен пасош. Информацијата за Канал 5 ја потврдиле од обвинителството од ...
| | веќе видена | слични

Негативното мислење Обвинителството за организиран криминал и корупција денеска го доставило до скопскиот Кривичен суд. Нов времен пасош бараше и Цветан ...
| | веќе видена | слични

Информацијата за Канал 5 ја потврдија од обвинителството од каде велат дека мислењето веќе е доставено до Кривичниот суд кој треба да се произнесе. Камчев е ...
| | веќе видена | слични
5 копии

На денешен ден точно пред една година, во јавноста одекна информацијата дека по налог на СЈО се уапсени пет лица и извршени 12 претреси во нова отворена ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Овде се гледа веднаш дека затаија институциите во овој случај, мислам дека не е постапено по стандардите како што треба. Прво, каде исчезнал метил акрилатот ...
сите 208 | | | веќе видена

Исклучувањето на мерните станици, затворањето на Југохром каде 1200 луѓе останаа без работа и поставување на заменик министер за здравство нема да ги реши ...
сите 162 | | | веќе видена

Владата предводена од Зоран Заев и МОН не се грижат за учениците затоа што веќе трет месец нема учебници, а искинатите учебници не успеаја да ги заменат со ...
сите 163 | | | веќе видена

Зоран Заев и Нина Ангеловска денеска го презентираа најголемиот буџет во историјата на државата. Власта во 2020 година планира да потроши 3.9 милијарди евра, ...
сите 153 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Судот го одобри обвинението за „Рекет“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: