Андоновски со победа дебитираше на клупата на САД, Македонецот задоволен од триумфот но не и од двата примени гола (ВИДЕО)


Влатко Андоновски го имаше првиот меч на клупата на женската репрезентација на САД, Американските триумфираа со 3-2 над Шведска и се погрижија Македонецот да ...
| | веќе видена | слични

Репрезентацијата на Малта синоќа загуби од Шпанија со 0-7 во квалификациите за Европското првенство, средба која посебно по лошо ќе ја памети гостинскиот ...
| | веќе видена | слични

Шпанската фудаблска репрезентација немаше милост на натпреварот во Кадиз и со седум гола ја испрати селекцијата на Малта назад за Валета, средба која посебно ...
| | веќе видена | слични

Кошаркарската федерација на Литванија го претстави Дариус Маскулинас како нов селектор на националната репрезентација. Маскулинас минатите шест години беше ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Славниот американски тренер, Рик Питино, од денеска е нов селектор на кошаркарската репрезентација на Грција, но работата со тимот нема да ја преземе веднаш, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Македонецот Влатко Андоновски со победа го стартуваше новиот и најголем предизвик во неговата тренерска кариера. Андоновски неодамна беше назначен како ...
| | веќе видена | слични

Останато

Уште пред пет години Никола Груевски дал исказ за аферата „Плацеви на Водно“. Веднаш по пријавите на тогашната опозиција СДСМ, Груевски зборувал пред обвинител ...
сите 162 | | | веќе видена

Aдвокатот Александар Тортевски вечерва на „24 Анализа“ на Телевизија 24, а во врска со скандалите поврзани со Националната агенција за европски програми и ...
сите 221 | | | веќе видена

За 23 Октомври кој во земјава се празнува како Ден на македонската револуционерна борба, кога е формирана Македонската револуционерна организација, ВМРО-ДПМНЕ ...
сите 164 | | | веќе видена

Дваесет и двегодишен скопјанец е тешко повреден откако вчера попладне со мотор паднал на скопската обиколница, во близина на клучката Смилковци.Во незгодата ...
сите 157 | | | веќе видена

Христијан Мицкоски се премисли - се откажа од преговори за законот со кој Владата добива овалстувања мерките што ќе ги носи да поминуваат само со одлука на ...
сите 82 | | | веќе видена

Вчера (18.10.2020) година се одбележаа 1 000 години од основањето на манастирот СВ. „Јован Бигорски“. Целиот настан се одвиваше во строги протоколи за заштита ...
сите 124 | | | веќе видена

По два дена разговори во Скопје македонските и бугарските историчари не постигнаа напредок во однос на Гоце Делчев, кој и понатаму останува пречка на ...
сите 206 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Андоновски со победа дебитираше на клупата на САД, Македонецот задоволен од триумфот но не и од двата примени гола (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: