Јуве по обичај со гол во 93-та, Сари го смени Роналдо па се скараа


Замена во 55. минута од последниот натпревар против Милан, на Кристијано Роналдо и неговата реакција се чини дека сè уште не е надмината … По натпреварот ...
| | веќе видена | слични

Селекторот на португалската репрезентација Фернандо Сантош најави дека Кристијано Роналдо е подготвен и дека капитенот на националниот тим ќе биде на теренот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Кристијано Роналдо му се јавил на Џорџо Кјелини за да ја објасни својата постапка на дуелот со Милан и да се извини, капитенот на Јувентус му кажал на ...
| | веќе видена | слични

Од Италија пристигнува информација која вели дека Кристијано Роналдо му се јавил на Џорџо Кјелини за да се извини за инцидентот кој го направи на дуелот со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Апелацискиот суд во Скопје денеска на колегум расправал по најавите на јавната обвинителка Вилма Рускоска дека ќе покрене финансиска истрага против судиите кои ...
сите 309 | | | веќе видена

Пред почетокот на Самитот на Европската Народна Партија остварив средба со претседателот на Европската Комисија и иден претседател на Европската Народна ...
сите 408 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи целосно ги демантира дезинформациите пласирани во одредени медиуми за некаква изградба на кампови за мигранти на ...
сите 303 | | | веќе видена

Според најновите податоци на Државниот завод за статистика, просечната плата во септември годинава бележи ираст од 4,4 отсто и изнесува 25.435 денари што е за ...
сите 158 | | | веќе видена

Првата тура повратни пари од данокот за додадена вредност кај граѓаните кои скенираа фискални сметки во рамки на проектот „Мој ДДВ“, во вкупен износ од 3 ...
сите 53 | | | веќе видена

Државата има максимална флексибилност, секогаш можеме да направиме ребаланс, да интервенираме со средства, ликвидноста на државата е голема. Народната банка ги ...
сите 115 | | | веќе видена

По одложувањето на почетокот на пристапните преговори со ЕУ, премиерот Зоран Заев во раскажа дека француското вето го уништило психолошки.„Тоа ме уништи ...
сите 336 | | | веќе видена

Секако дека нема потреба од еуфорија, но има место за задоволство. Вчера со победата на Израел, нашата најдобра селекција за првпат дојде до историското трето ...
сите 131 | | | веќе видена

Со голот на Бобан Николов постигнат во финишот на првото полувреме, македонската фудбалска репрезентација вечерва го совлада Израел со 1:0. Трите бода сосема ...
сите 179 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Јуве по обичај со гол во 93-та, Сари го смени Роналдо па се скараа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: