Ако во Сингапур возите електричен тротинет по тротоар, може да завршите во затвор

2 копии

На возачите на електрични тротинети од денеска во Сингапур им е забрането да возат по пешачки патеки. Секој кој ја прекрши оваа нова одредба може да заврши во ...
| | веќе видена | слични

Бристол е официјално првиот град на Островот кој им вели „НЕ“ на дизелите. Според градските челници, ваквата одлука се темели на високото загадување на ...
| | веќе видена | слични

Бристол е првиот град во Англија кој ја забрани употребата на дизел автомобилите во централното градско подрачје. Според градските челници одлука е донесена ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Рим, 8. ноември 2019 (ИНПРЕС) – Италијанците мора од денеска да имаат инсталиран аларм во детските седишта во автомобилите, за да не ги забораваат децата во ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Во Италија од денеска стапи во сила одлука според која родителите на мали деца мора да постават аларми на детските седишта во автомобилите, со цел расеаните ...
| | веќе видена | слични

Многу возачи, понесени од желбата да се заштитат себе си или своите деца од сончевите зраци или од туѓите погледи, се одлучуваат да ги затемнат прозорите на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Ќе останат ли уште долго опасните хемикалии во магацинот во ОХИС со се експлозивниот винил хлорид ќе се знае по 21 ноември откако собранието на доверителите ќе ...
сите 250 | | | веќе видена

И идната година голем број од таканаречените рамковни вработени ќе седат дома, а ќе земаат плата. Така барем може да се заклучи од предложениот буџет. Во него ...
сите 186 | | | веќе видена

Добив еден вид гаранција дека методологијата ја прават и ќе биде брзо готова и најави дека крајниот рок, според него, треба да биде максимум март за да биде ...
сите 317 | | | веќе видена

За две години вработените во основното, средното и во високото образование се изборија за трето покачување на платите со кое на нивните сметки за два месеца ќе ...
сите 111 | | | веќе видена

Библија му го спаси животот на боливиски полицаец, кој беше застрелан во градите од страна на демонстрантите.Полицаецот изјави дека „чудесниот“ инцидент се ...
сите 239 | | | веќе видена

Владиниот советник Дане Талевски го навлече гневот на граѓаните на социјалните мрежи откако на емисијата „Само Вистина“ во која дебатираше со Тимчо Муцунски ги ...
сите 177 | | | веќе видена

Христијан МИЦКОСКИ: Почитувани наставници и професори, драги колеги и пријатели, вие сте луѓето коишто ја образуваат нашата нација и од мене ја имате целата ...
сите 339 | | | веќе видена

Оние кои размислуваа/т во Македонија да озаконат диктатура и да ги погазат Уставните права на граѓаните, за разлика од законот - не се повлечени. Но, ќе се ...
сите 72 | | | веќе видена

Деветнаесетгодишна девојка од селото Отља, Липково со автомобилот удрила во 23-годишен пешак од селото Лојане.Несреќата се случила на регионалниот пат Липково ...
сите 193 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ако во Сингапур возите електричен тротинет по тротоар, може да завршите во затвор

Од:
До кого (е-маил):
Порака: