Топлото време не попушта: УХМР најавува натпросечни температури во следните денови


Продолжува периодот на сончево време со натпросечни дневни температури за овој период од годината. Прогноза за 23.10.2019 Минимална температура: 1°C до 10°C ...
| | веќе видена | слични
9 копии

До крајот на денов ќе се задржи и понатаму стабилно, суво и сончево време иако ќе има мала до умерена локална облачност. Максималните дневни температури на ...
| | веќе видена | слични
6 копии
2 копии
2 копии
повеќе

Останато

До утрово речиси 1.800 лица ја потпишале онлајн петицијата на ВМРО-ДПМНЕ како поддршка на барањето за нов закон за, како што велат од опозициската партија, фер ...
сите 437 | | | веќе видена

По новата блокада за почеток на преговорите на Македонија со ЕУ и последите најави дека сега акцентот е ставен на акцискиот план за спроведување на Договорот ...
сите 315 | | | веќе видена

Коалицијата „Маргини“ бара Собранието итно да го изгласа новиот состав на Комисијата за спречување и заштита од дискриминација (КСЗД) за да може да почне со ...
сите 223 | | | веќе видена

На МВР поважно им е дали на граѓаните маската им е под нос или закачена само на едното уво за веднаш да ги казнат, а воопшто не им е важно кој поседува и носи ...
сите 86 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Топлото време не попушта: УХМР најавува натпросечни температури во следните денови

Од:
До кого (е-маил):
Порака: