Димитров се крие од јавноста, опозицијата го бара да се обрати во Собранието


Министерот за надворешни работи Никола Димитров се уште се нема појавено во јавноста откако Македонија не доби датум за преговори со Европската Унија. Димитров ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Собраниската Комисија за европски прашања денеска ќе одржи седница посветена на евроинтегративните процеси во Македонија по последниот Самит на Европскиот ...
| | веќе видена | слични
3 копии
4 копии

Претседателот на Комисијата за европски прашања на Собранието, Артан Груби, за денес закажа тематска седница на Комисијата, посветена на евроинтегративните ...
| | веќе видена | слични

Бугарскиот професор и историчар Стефан Дечев во интервју за ИПортал вели дека одбива да верува дека постои можност опозицијата во земјава да стигнала дотаму да ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Претседателот на Комисијата за европски прашања на македонското Собрание Артан Груби, за утре закажа тематска седница посветена на евроинтегративните процеси ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Сафет Бишевац, поранешниот пратеник на СДСМ за „Што не е јасно“ на Алфа телевизија изјави дека помислата на Заев и СДСМ дека нивниот прав пат има само две ...
| | веќе видена | слични

На прашањето зошто Македонија не го спречи ветото на Франција, вицепремиерот Бујар Османи во интервју за „Слободен печат“ вели: – Да имаше било каква најава за ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Изнаоѓање на оптимално решение во согласност со бизнис заедницата – ова ќе се правело во следните 36 месеци за колку што е одложена имплементацијата на ...
сите 182 | | | веќе видена

Претседателот на Европскиот парламент, Дејвид Сасоли, вчера ја заврши дводневната посета на Македонија со охрабрувачки говор пред пратениците во Собранието ...
сите 162 | | | веќе видена

Вработените во основното, средното и во високото образование ќе го добијат новото покачување на платите од 10 проценти од 1 јануари 2020 година, договорено е ...
сите 146 | | | веќе видена

Во рамки на кампањата „Разговори за Обнова на Македонија – Проблеми, решенија и програма“ во Крушево, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски им порача на ...
сите 69 | | | веќе видена

Раст за годинава од 3,5 проценти и 3,8 отсто за идната година, толку прогнозира Народна банка за македонската економија. Вчера се одржа традиционална прес ...
сите 46 | | | веќе видена

Државниот инспекторат за животна средина попладнево информираше дека при извршениот увид во фабриката „Охис“ земен е примерок од страна на лабораторијата на ...
сите 81 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Димитров се крие од јавноста, опозицијата го бара да се обрати во Собранието

Од:
До кого (е-маил):
Порака: