Тракторист тешко повреден во сообраќајка во Неготино

8 копии
2 копии
2 копии

Дваесет и седумгодишно момче загина во сообраќајна несреќа што се случила на патот Прилеп – село Ропотово.Според информациите на МВР, несреќата се случила ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Повредени се уште две лица сопатници во автомобилот. Како што соопшти МВР, во сообраќајката која се случила 35 минути по полноќ, Б.К. починал на местото на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Би сакала да им порачам на земјите од Западен Балкан дека имаат перспектива за членство во Европската Унија, изјави синоќа во Загреб германската канцеларка ...
сите 625 | | | веќе видена

Катица Јанева понудила малку пари за да излезе од притвор со гаранција, пишува АлсатМ.Вредноста на становите на нејзините деца од 160 илјади евра, не биле ...
сите 293 | | | веќе видена

Како во многу сфери во македонското општество, така и во администрацијата владее тотален хаос! После две години од формирање на Совет за реформа на јавна ...
сите 150 | | | веќе видена

Корисниците на апликацијата треба да внесат лична трансакциска сметка, бидејќи во спротивно не ќе може да им се изврши враќање на данокот. Од декември, ...
сите 66 | | | веќе видена

Најдобрите фудбалери ги завршија квалификациите на „историското“ трето место и веќе се фокусираат на новите настапи во Лигата на нации, иако до нив има уште ...
сите 247 | | | веќе видена

На самитот на Европската народна партија во Загреб се случи целосен меѓународен пораз на лажните и лицемерни политики на Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ. Не само што се ...
сите 92 | | | веќе видена

Во штипската Клиничка болница вчера медицинска сестра добила закани од сопруг на пациентка. Портпаролот на СВР-Штип, Гордана Панајотова вели дека случајот кај ...
сите 114 | | | веќе видена

Инициравме да се објават на месечно ниво реализацијата на капиталните инвестиции, баш затоа што некои имаат одлична реализација, а даваме можност и јавноста да ...
сите 171 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тракторист тешко повреден во сообраќајка во Неготино

Од:
До кого (е-маил):
Порака: