Од утре почнуваат со работа младите лекари и сестри во Итната помош и вакциналните пунктови


Лекарите и медицинските сестри со кои треба да се зајакнат службите за итна медицинска помош, вакциналните пунктови и патронажните служби, од утре ќе бидат ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Претседателот на Синдикатот на Клинички д-р Горан Беговиќ ја повлече изјавата дека ако има повисоки плати за лекарите ќе има и гласови за СДСМ. Беговиќ пред ...
| | веќе видена | слични

Навреда и деградирање на здравствените работници е предлогот на Синдикатот на Клинички кој за поголема плата се пазари со власта дека ќе ги добие нивните ...
| | веќе видена | слични

Самостојниот синдикат за здравство фармација и социјална заштита бара јануарските плати на сите здравствени работници да бидат покачени за 16 проценти, а до ...
| | веќе видена | слични
14 копии

Самостојниот синдикат за здравство, фармација и социјална заштита бара корекцијата на платите за три отсто со ноемвриската плата и дополнителни 16 отсто за ...
| | веќе видена | слични

– Останувајќи доследен на своите синдикални определби и социјалниот дијалог со посебен акцент за подобрување на општествено социјалната положба на вработените ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Согласно Законот и актите на Адвокатската комора на РСМ, за покренување на било каква постапка од страна на Комората, потребно е да има пријава, односно судска ...
сите 451 | | | веќе видена

Од друга страна, вицепремиерот Бујар Османи вели дека ќе се почитуваат препораките преку создавање на капацитети со цел имплементирањето на двојазичноста да не ...
сите 116 | | | веќе видена

Полицијата на Нов Зеланд денеска соопшти дека уште две лица починале од здобиените повреди при ерупцијата на вулканот на Белиот Остров, со што бројот на жртви ...
сите 97 | | | веќе видена

Соработката на полициите на Република Македонија и Република Словенија е на извонредно високо ниво, а во наредниот период продолжуваме во ист правец, изјави ...
сите 72 | | | веќе видена

Нема да биде претерано ако се каже и дека партијата ни го контролира животот и кариерата. Дава сѐ, и зема сѐ. Партијата е државата! Дали е ова нормално? Дали е ...
сите 135 | | | веќе видена

Во пресрет на претстојните предвремени избори партиите влегоа во уште еден клинч. Овој пат тема финансирањето на претходната претседателска изборна кампања. ...
сите 123 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Од утре почнуваат со работа младите лекари и сестри во Итната помош и вакциналните пунктови

Од:
До кого (е-маил):
Порака: