Ако се пласира на ЕП, Косово нема да биде во група со Србија, Русија или БиХ


УЕФА одлучи дека фудбалската репрезентација на Косово доколку се пласира на Европското првенство нема да може да биде во група со Србија, Русија или БиХ. ...
| | веќе видена | слични

Екипите на Смедерево и на Кабел се казнети со пет милиони динари и одземање на 10 бода за „загрозување на интегритет на натпреварување“ по сомнежите за ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Европската фудбалска асоцијација (УЕФА) ја казни фудбалска федерација на Франција со 20.000 евра за пропустот со химната на Албанија пред дуелот на двете ...
| | веќе видена | слични
7 копии
повеќе

Останато

Во очекување на потписот на указот на Законот за попис од претседателот на државата Стево Пендаровски, лидерите на владејачките партии пред јавноста ја ...
сите 441 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека никогаш не посочил оти други лица се виновни за петкратното убиство кај Смилковско езеро познато во јавноста како ...
сите 154 | | | веќе видена

На денешната 29 собраниска седница ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата не гласаа за законот за пописот на населението и домаќинствата, но тој беше усвоен во Собранието . ...
сите 106 | | | веќе видена

На 23.01.2021 во 21.50 часот при контрола во угостителски објект на подрачјето на Гази Баба од полициски службеници од Полициска станица Гази Баба констатирано ...
сите 258 | | | веќе видена

Додека се прават некои новини во можностите за пензионирање, а и други се во најава, пензискиот фонд годината ја почнува со буџет во кој вкупните расходи се ...
сите 126 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ако се пласира на ЕП, Косово нема да биде во група со Србија, Русија или БиХ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: