Трамп тврди дека Ердоган го уверил дека ќе го почитува примирјето со Сирија


Американскиот претседател Доналд Трамп изјави вечерва дека во телефонски разговор со турскиот колега Реџеп Таип Ердоган добил уверувања дека ќе се почитува ...
| | веќе видена | слични

Американскиот министер за одбрана Марк Еспер во вчера изјави дека Вашингтон ќе распореди оклопни возила и трупи околу сириските нафтени полиња за да спречи ...
| | веќе видена | слични

Стотици борбени единици на САД ќе ги чуваат нафтените полиња во Сирија, велат официјалните лица на Пентагон. Секретарот за одбрана Марк Т. Еспер изјави дека ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Изјавата на Еспер, дадена во седиштето на НАТО во Брисел укажува на тоа дека повлекувањето на војската од Сирија е понеизвесно и покомплицирано отколку што ...
| | веќе видена | слични
8 копии

САД ќе испратат оклопни возила и борбени сили во источна Сирија за да спречат нафтените полиња да паднат во рацете на таканаречната Исламска држава, изјави ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Можно е да постојат некои нерегуларности во примената на руско-турскиот меморандум за Сирија, изјави денеска портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков, додавајќи ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Американскиот претседател Доналд Трамп повторно најави санкции против Анкара ако турските сили отворат оган врз курдските борци кои се повлекуваат од северна ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Како во многу сфери во македонското општество, така и во администрацијата владее тотален хаос! После две години од формирање на Совет за реформа на јавна ...
сите 150 | | | веќе видена

Корисниците на апликацијата треба да внесат лична трансакциска сметка, бидејќи во спротивно не ќе може да им се изврши враќање на данокот. Од декември, ...
сите 66 | | | веќе видена

Судиите од Апелација одлучиле да има куќен притвор. Кои се причините, не се знае. Обвинителката реагира со приватно обраќање до еден член од советот и тоа ...
сите 91 | | | веќе видена

На самитот на Европската народна партија во Загреб се случи целосен меѓународен пораз на лажните и лицемерни политики на Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ. Не само што се ...
сите 92 | | | веќе видена

СДСМ раководи со општина Струмица повеќе од 15 години. Kое е најголемото разочарување што им го приредила оваа партија на струмичани? Донев: Најголемо ...
сите 286 | | | веќе видена

Најдобрите фудбалери ги завршија квалификациите на „историското“ трето место и веќе се фокусираат на новите настапи во Лигата на нации, иако до нив има уште ...
сите 164 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Трамп тврди дека Ердоган го уверил дека ќе го почитува примирјето со Сирија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: