Извршен увид на несреќата во Прилеп каде воз удри во автомобил

3 копии
4 копии
2 копии

Вчера околу 18.40 часот, на локалниот пат Куманово- с.Табановце, во близина на крстосницата со пат кој води кон с. Горно Којнаре, во Куманово, патничко возило ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вчера во 13.30 часот на магистралниот пат Радовиш - Штип, во населба ,,Дамјан“, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило „форд фиеста“, со ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Триесет и четири годишниот кичевец Д.М. е тешко повреден по пад од мотор. Несреќата се случила вчера во 14 часот на ул.„Партизански одреди“ во Кичево, кога ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Врховниот суд треба деновиве да ја потврди пресудата за затворска казна за поранешната министерка Гордана Јанкулоска со тоа што ќе испрати образложение до ...
сите 226 | | | веќе видена

Би потсетил дека ВМРО-ДПМНЕ имаше три барања по однос на овие протести, првото барање да се снижи цената на струјата која што е навистина скапа во однос на ...
сите 141 | | | веќе видена

Еден од најистакнатите инфектолози во Македонија, д-р. Вело Марковски синоќа стана член на Ивршниот Комитет на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, откако лидерот на ...
сите 106 | | | веќе видена

Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Никола Димитров, утрово во Брисел имаше средба со државниот министер за Европа на Германија, ...
сите 387 | | | веќе видена

Поранешниот министер за информатичко општество и администрација, Дамјан Манчевски, кој беше избран за пратеник на последните избори денес поднесе оставка до ...
сите 168 | | | веќе видена

Лекарската комора на Република Северна Македонија најостро го осудува инцидентот што се случи викендов на Клиниката за токсикологија кога пациент физички го ...
сите 60 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Извршен увид на несреќата во Прилеп каде воз удри во автомобил

Од:
До кого (е-маил):
Порака: