Кумановско: Ја удрил со автомобил па избегал

12 копии

Малолетник од Велес е тешко повреден откако врз него паднала метална статива на ракометното игралиште во велешкиот Градски парк. Од велешката полиција ...
| | веќе видена | слични

Од велешката полиција информираат дека кај нив вчера во 16:25 часот било пријавено дека во итната медицинска помош во Велес со тешки телесни повреди бил ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
повеќе

Останато

Вицепремиерот Бујар Османи истакна дека препораките од Венецијанската комисија ќе се применат , со забелешка дека ќе се води сметка неговата имплементација да ...
сите 249 | | | веќе видена

Неколку илјади демонстранти се собраа на улиците на најголемиот шкотски град Глазгов, под паролите „Не си мој премиер!“, што се однесува на лидерот на ...
сите 230 | | | веќе видена

Вработените во Министерството за здравство денеска се приклучија на акцијата – Администрацијата чисти со граѓанската организација „Не биди ѓубре“.Министерот за ...
сите 161 | | | веќе видена

Големата акција на МВР пред една недела , во која беа приведени 12 лица кои шверцувале оружје и дрога заврши со слобода на криминалните банди. Обвинителството ...
сите 83 | | | веќе видена

Смртниот биланс од ерупцијата на вулканот на новозеландскиот Бел остров се зголеми на 15 лица, откако полицијата соопшти дека уште една личност починала во ...
сите 137 | | | веќе видена

Според него реакцијата не се однесува на СДСМ, туку на фактот да не дозволат да се намали бројот на пратеници Албанци заради изборниот модел. – Вистина е дека ...
сите 141 | | | веќе видена

Јавното обвинителство мора да отвори сериозна истрага во која што ќе ја утврди одговорноста на Министерот за здравство Венко Филипче во скандалот со ...
сите 126 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кумановско: Ја удрил со автомобил па избегал

Од:
До кого (е-маил):
Порака: