МАТЕУС: Ако Ериксен не е добар за Тотенхем, зошто би бил добар за Баерн?

Легендата на Баерн Минхен, Лотар Матеус, не смета дека Кристијан Ериксен е играч кој може да заигра за Баварците. Данецот остануваат под договор со Тотенхем ...
| | веќе видена | слични

Легендата на германскиот фудбал, Дитмар Хаман удри по Кутињо велејќи дека Бразилецот е само еден просечен полуфудбалер. Тој смета дека Кутињо е половина ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот германски фудбалер, и членот на Ливерпул и Баерн Минхен, Дитмар Хаман, прилично многу го „исплука“ фудбалерот на Баварците, Филипе Кутињо. За него, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Филипе Кутињо на првите неколку натпревари успеа да ги воодушеви Нико Ковач и Хасан Салихамиџиќ, но во ситуација кога Баерн Минхен почна да остварува доста ...
| | веќе видена | слични

Во Баерн се незадоволни и кога тимот победува, а на мета на критики повторно е тренерот Нико Ковач. Баварците вчера ја забележаа и третата победа во три кола ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче се огласи со поддршка за премиерот Зоран Заев по серијата бурни реакции што ги предизвика неговото интервју за ...
сите 192 | | | веќе видена

Владата на Република Македонија денеска ќе биде блокирана од 15 до 16,30 часот, со протестот што во Скопје го организира опозициската ВМРО-ДПМНЕ. Потоа, како ...
сите 391 | | | веќе видена

Решението со Бугарија не е во попуштање, затоа што Бугарија постојано ќе излегува со нови барања се додека не го оствари својот Сан-стефански сон кој кој е дел ...
сите 661 | | | веќе видена

Зборот окупатор, „административен или фашистички“, лесно се бруси од спомен плочите и спомениците, а тоа го потврди и премиерот Зоран Заев во неодамнешното ...
сите 100 | | | веќе видена

Јас не сум чудотворец. Од друга страна, ниту сум нечиј ас скриен во ракавот, ниту сум пак нечиј џокер, кажа новоименуваниот претставник на Владата за Бугарија, ...
сите 91 | | | веќе видена

Непосредно пред да почине, Диего Армандо Марадона имал операција на хематом на мозокот, по што била направена неговата последна јавна фотографија. Тој бил во ...
сите 171 | | | веќе видена

Самопрогласениот хистеричен политичар четири дена се крие и не дава одговор на јавно поставени прашања. Наместо одговор, Мицкоски со денови организира собири ...
сите 217 | | | веќе видена

Смртта на Диего Армандо Марадона потресе многумина. Ширум светот се оддава почит на еден од најголемите фудбалери на сите времиња, а многумина се обидуваат и ...
сите 177 | | | веќе видена

Реал Мадрид потфрли уште еднаш, овој пат со 2-0 загуби на гостувањето кај Шахтар и ќе мора во последното коло да обезбедува место во осминафиналето од Лигата ...
сите 103 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МАТЕУС: Ако Ериксен не е добар за Тотенхем, зошто би бил добар за Баерн?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: