САД извршиле кибер напад врз Иран, Техеран демантира

Кина се надева дека тензиите, по изјавата на САД дека се подготвени да иницираат напад врз Анкара поради нејзиното дејствување во северна Сирија, може да се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на САД, Доналд Трамп, е подготвен да употреби воена сила ако биде потребно, изјавил државниот секретар Мајк Помпео на прашањето за кризата во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Американскиот претседател Доналд Трамп е подготвен да употреби воена сила ако биде потребно, изјави државниот секретар Мајк Помпео. Кризата се создаде по ...
| | веќе видена | слични
12 копии

– Ние повеќе сакаме мир од војна. Но, во случај да биде потребна „кинетичка акција“ (еуфеминизам за активна примена на смртоносна воена сила) или воена акција ...
| | веќе видена | слични

Американскиот претседател Доналд Трамп е подготвен да употреби воена сила против Турција за своите активности во Сирија во случај тоа да биде „потребно“, рече ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Не е позната програма на посетата во Ријад по посетата на неколку американски претставници на Авганистан. Вашингтон на 11 октомври потврди дека испраќа неколку ...
| | веќе видена | слични

Шефот на американската дипломатија, Мајк Помпео изјави дека Израел има темелно право да врши активности со кои ќе ја осигура безбедноста на своите луѓе. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Македонските политичари сервилно прават се да им угодат на уцените од Бугарија, а ништо не преземаат за ускратените права на Македонците кај соседите. ...
сите 642 | | | веќе видена

Владата предводена од СДСМ има стабилно парламентарно мнозинство, што се покажа со гласањето доверба во Собранието, а ВМРО-ДПМНЕ повторно е фатено во лаги дека ...
сите 237 | | | веќе видена

Засега нема да се препорачаат дополнителни рестриктивни мерки во земјава, ниту полициски час во одредени градови, како што на пример бараше Кризниот штаб на ...
сите 644 | | | веќе видена

„Во времето на Османлиската Империја, во сите организации кои постоеле и македонски револуционерни и нереволуционерни, граѓански и црковни, официјален јазик за ...
сите 215 | | | веќе видена

Во вчерашното гостување на Сител ТВ во Дневникот, министерот за здравство Венко Филипче најави дека во недела се очекува да пристигнат првите количини од ...
сите 423 | | | веќе видена

Контроверзноста на политичкиот потег на бугарскиот претседател со активирањето на своите безбедносни служби за заштита на бугарското малцинство во Македонија, ...
сите 117 | | | веќе видена

Македонските безбедносни служби треба да го вклучат алармот после пораките од бугарскиот претседател Румен Радев кој побара разузнавачките служби да испитаат ...
сите 165 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

САД извршиле кибер напад врз Иран, Техеран демантира

Од:
До кого (е-маил):
Порака: