Од четврток проекции на „Медена земја“ во Прилеп

3 копии
2 копии
3 копии

Со интерактивната содржина на третиот ИФФС, за првпат на фестивалот на посетителите им се нуди увид во виртуелната реалност и најактуелните иновативни техники ...
| | веќе видена | слични

Третото издание на Истражувачкиот филмски фестивал – Скопје, што од 31 октомври до 2 ноември ќе се одржи во Кино Култура, погледот го вперува „Кон ...
| | веќе видена | слични

Од 31 октомври до 2 ноември во кино Култура под мотото „Кон дигиталното“ ќе се одржува третото издание на Истражувачкиот филмски фестивал – Скопје. Годинешниот ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Филмот „Господ постои, нејзиното име е Петрунија” на Теона Стругар-Митевска изминатиот викенд се закити со уште три престижни награди. На штотуку завршениот ...
| | веќе видена | слични

– Фестивалот се одвива во Гданск, Полска и е поддржан од Европската комисија. Главната награда која ја освои Петрунија е парична во вредност од седум илјади ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Опозициската ВМРО-ДПМНЕ од почеток на пандемијата со коронавирусот глуми дека се грижи за здравјето на граѓаните, се однесува неконструктивно, прави ...
сите 531 | | | веќе видена

НОВ РЕКОРД НА ЗАРАЗЕНИ СО КОРОНАВИРУС Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2647 тестирања, а регистрирани се 870 нови ...
сите 356 | | | веќе видена

Со потврден позитивен тест, колега на прерано починатиот полицаец Игор Ангеловски, присуствувал на неговиот погреб, кој се одржа вчера на градските гробишта во ...
сите 270 | | | веќе видена

Опозицијата сериозно размислува да побара одложување на предвремените локални избори во Штип кои треба да се одржат на 10-ти декември, изјави лидерот на ...
сите 221 | | | веќе видена

Генералниот секретар на Владата Драги Рашковски е позитивен на ковид-19 и e хоспитализиран на Инфективната клиника, а неговата состојба е стабилна. Рашковски ...
сите 391 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ денеска организира протести во пет градови поради големото загадување на воздухот. Протестите ќе започнат во 19 часот, а ќе се одржуваат во Скопје ...
сите 90 | | | веќе видена

Советникот на премиерот Зоран Заев, Марјан Забрчанец, на својот Фејсбук профил посочува дека денеска се тестирал и испаднал позитивен на коронавирус.
сите 75 | | | веќе видена

Германија повторно потенцира дека цел на германското претседателство со ЕУ е одржување на првата меѓувладина конференција со Северна Македонија до крајот на ...
сите 363 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Од четврток проекции на „Медена земја“ во Прилеп

Од:
До кого (е-маил):
Порака: