Турски производители и трговци на земјоделските машини и прехранбени производи барат партнери во земјава


Стопанската Комора на Македонија-Турција, МАТТО денеска оствари средба со делегација од Стопанската Комора од турскиот град Зиле на која беа разменети искуства ...
| | веќе видена | слични

Формирањето на организациите на земјоделците пред се зависи од нивната иницијатива и мотивација. Кај нив претежнвуа претпоставката при зачленувањето, дека ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство (МЗШВ) во изминатите две и пол години постојано работи на развојни мерки за лозарството како ...
| | веќе видена | слични

Денеска, министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Трајан Димковски, присуствуваше на отворањето на јубилејната манифестација “Валандовска ...
| | веќе видена | слични

Лозарите од Валандово ја продолжија традицијата. Повторно ги распалија казаните и печеа ракија со што го означија крајот на годинашнава производствена сезона ...
| | веќе видена | слични

Оваа манифестација го симболизира завршувањето на гроздоберот и претставува можност за презентирање и на другите домашни производи од грозје. Министерот ...
| | веќе видена | слични
4 копии

На Градскиот базен во Валандово денеска ќе се одржи традиционалниот настан „Ракијада”. На настанот најавено е присуство на министерот за земјоделство, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Ова го истакна министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Трајан Димковски, денеска на отворањето на првиот „Слоуфуд салон", под мотото „Храната е ...
| | веќе видена | слични

Во целиот синџир на производство на храна, важна улога имаат малите производители кои произведуваат висококвалитетни производи и имаат позитивен импакт врз ...
| | веќе видена | слични

Денеска земјоделците протестираа пред министерството за земјоделство незадоволни од одлуките на ресорнито министер. Притоа Министерот Трајан Димовски одби да ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Скопскиот Апелациски суд го објави решението за пуштањето од притворот во Шутка на поранешната специјална обвинителка Катица Јанева во домашен притвор. - ...
сите 305 | | | веќе видена

Како во многу сфери во македонското општество, така и во администрацијата владее тотален хаос! После две години од формирање на Совет за реформа на јавна ...
сите 150 | | | веќе видена

Управата за јавни приходи денеска ги повика граѓаните кои ја користат апликацијата „МојДДВ“ да извршат проверка на податоците од трансакциската сметка заради ...
сите 67 | | | веќе видена

На самитот на Европската народна партија во Загреб се случи целосен меѓународен пораз на лажните и лицемерни политики на Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ. Не само што се ...
сите 93 | | | веќе видена

Најдобрите фудбалери ги завршија квалификациите на „историското“ трето место и веќе се фокусираат на новите настапи во Лигата на нации, иако до нив има уште ...
сите 172 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Турски производители и трговци на земјоделските машини и прехранбени производи барат партнери во земјава

Од:
До кого (е-маил):
Порака: