Димковски: Измените на Законот за акцизи овозможуваат низа поволности за производителите на ракија


Денеска, министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Трајан Димковски, присуствуваше на отворањето на јубилејната манифестација “Валандовска ...
| | веќе видена | слични

Вкупно 41,4 милиони денари им се исплатени на 1.130 оризопроизводители од кочанскиот регион како дополнителна субвенција од пет денари за килограм предадена ...
| | веќе видена | слични

Вчерашниот таканаречен протест на земјоделците пред Владата, не беше ништо освен партиски протест на ВМРО-ДПМНЕ, рече на прес конференција Зoран Атанасов ...
| | веќе видена | слични

„Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство заедно со Агенцијата за финансиска поддршка во земјоделството и руралниот развој и во следниот ...
| | веќе видена | слични

Тоа ја докажува безидејноста и очајот во која е западната опозициската партија.   На вчерашниот партиски собир, недостасуваа вистински земјоделци. Наместо нив ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вчерашниот таканаречен протест на земјоделците пред Владата, не беше ништо освен партиски протест на ВМРО-ДПМНЕ. Тоа ја докажува безидејноста и очајот во која ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Тој потенцираше дека од 65 отсто од вкупно производство на тутун е токму од овој крај на нашата држава. Од вкупно 25 милиони килограми производство во државава ...
| | веќе видена | слични

Драго ми е што сите говорници пред мене во своето излагање ги спомна и земјоделците, затоа што тие навистина се важни.-истакна Трајан Димковски , министер по ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ќе останат ли уште долго опасните хемикалии во магацинот во ОХИС со се експлозивниот винил хлорид ќе се знае по 21 ноември откако собранието на доверителите ќе ...
сите 250 | | | веќе видена

Христијан МИЦКОСКИ: Почитувани наставници и професори, драги колеги и пријатели, вие сте луѓето коишто ја образуваат нашата нација и од мене ја имате целата ...
сите 206 | | | веќе видена

Библија му го спаси животот на боливиски полицаец, кој беше застрелан во градите од страна на демонстрантите.Полицаецот изјави дека „чудесниот“ инцидент се ...
сите 239 | | | веќе видена

Владиниот советник Дане Талевски го навлече гневот на граѓаните на социјалните мрежи откако на емисијата „Само Вистина“ во која дебатираше со Тимчо Муцунски ги ...
сите 177 | | | веќе видена

Оние кои размислуваа/т во Македонија да озаконат диктатура и да ги погазат Уставните права на граѓаните, за разлика од законот - не се повлечени. Но, ќе се ...
сите 72 | | | веќе видена

Деветнаесетгодишна девојка од селото Отља, Липково со автомобилот удрила во 23-годишен пешак од селото Лојане.Несреќата се случила на регионалниот пат Липково ...
сите 277 | | | веќе видена

Министерката за труд и социјална политика Мила Царовска и директорот на Фондот на ПИО, Шаип Зенељи, денеска се сретнаа со пензионерите во Штип со кои ...
сите 120 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Димковски: Измените на Законот за акцизи овозможуваат низа поволности за производителите на ракија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: