АМЕРИКАНСКИТЕ КОМПАНИИ ВНИМАВААТ ДА НЕ ЈА НАЛУТАТ КИНА: Дискутирале на непосакувана тема, па добиле трајна забрана за користење на форум


Само поради тоа што учествувале во дискусија за протестите во Хонгконг, одредени членови на форумот на американската компанија за видео-игри „Близард“, добиле ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Кина е втор по важност пазар за американската кошаркарска НБА лига, а од Пекинг зависи и висината на платата која ја добиваат играчите. Политиката и спортот, ...
| | веќе видена | слични

Кошаркарот од ЛА Лејкерс ги повредил демонстрантите велејќи дека слободата на говорот може да има негативни последици. Демонстрантите во Хонгконг изразиле ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Демонстрантите во Хонг Конг ги прегазија и ги запалија дресови на Леброн Џејмс како одговор на коментарите што ѕвезда ги кажа за неодамнешните проблеми на НБА ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Кошаркарот на Бруклин, Кајри Ирвинг, изрази загриженост поради контролните натпревари во Кина во претсезонскиод дел од НБА-лигата, пренесува ЕСПН. Наведено е ...
| | веќе видена | слични
7 копии
2 копии

Леброн Џејмс смета дека генералниот менаџер на Хјустон рокитс, Дерил Мори „не бил доволно едуциран“ пред на Твитер да ја прати пораката со поддршка на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Се бара политичка одговорност од Лидија Димова од Националната агенција. Вицепремиерот за борба против корупција, Љупчо Николовски денеска доставил предлог до ...
сите 313 | | | веќе видена

Шведска, земја која имаше поинаков пристап во борбата против коронавирусот, има се повеќе нови инфекции, поради што некои градови ќе бидат затворени. Во ...
сите 617 | | | веќе видена

Бранко Азески, претседател на Стопанска комора на Македонија Го живееме веќе осмиот месец во овие вонредни околности. Состојба од размери какви не се видени ...
сите 149 | | | веќе видена

Заемот од Светската банка е т.н. брз заем, кој го добиле близу 100 земји во светот и е наменет за зајакнување на здравствените системи во секоја од нив. ...
сите 172 | | | веќе видена

По два дена разговори во Скопје македонските и бугарските историчари не постигнаа напредок во однос на Гоце Делчев, кој и понатаму останува пречка на ...
сите 391 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ утре вечер во Скопје и во уште шест градови во државава со возила ќе протестира против, како што велат, криминалот, корупцијата, неправдите и ...
сите 263 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

АМЕРИКАНСКИТЕ КОМПАНИИ ВНИМАВААТ ДА НЕ ЈА НАЛУТАТ КИНА: Дискутирале на непосакувана тема, па добиле трајна забрана за користење на форум

Од:
До кого (е-маил):
Порака: