Клаин од германскиот Бундестаг: ВМРО има одлични односи со сестринските партии, Мицкоски донесе правилни одлуки


Во интервју за Сител германскиот пратеник Волкмарк Клаин од германскиот Бундестаг изјави дека „ВМРО има одлични односи со сестринските партии, Мицкоски донесе ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Бев во Гостивар и во МК „Мара Угринува“. Влегуваме во финалната фаза на поразот на оваа неспособна власт. Падот на Заев почна, а главната порака пристигнува на ...
| | веќе видена | слични
4 копии
3 копии

Гоце Андревски работи на Квинс Универзитетот, во државата Онтарио, Канада, предава бизнис и корпоративна стратегија на додипломски, магистерски и докторски ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска го посети Гостивар, каде се обрати во рамките на кампањата „Разговори за Обнова на Македонија - Проблеми, ...
| | веќе видена | слични

Христијан Мицкоски, лидер на ВМРО ДПМНЕ од Гостивар порача дека е доста со демагогија и оти на овој народ му се потребни политичари кои многу ќе работат. Бев ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денес од пред Владата на протестот „Оставка на Заев, слобода на народот“ на граѓаните се обрати Гордана Силјановска Давкова, пратеник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ ...
сите 763 | | | веќе видена

Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов денеска рече дека не се согласува со изјавата на премиерот Зоран Заев дека Бугарите го ослободиле Скопје и дека ...
сите 413 | | | веќе видена

Според неделниот извештај на Институтот за јавно здравје за периодот од 23 до 29 ноември намален е бројот на нови случаи со Ковид-19. Тестирани се вкупно ...
сите 370 | | | веќе видена

Најавата дека итно ќе се стави на располагање за пациентите од вториот бран на пандемијата, за новиот ковид Центар кај Стара Систина и по 11 дена ...
сите 498 | | | веќе видена

Роман Грожан излезе од болница само по три дена откако доживеа тежок судар и едвај спаси жива глава од запалениот болид во текот на трката за големата награда ...
сите 91 | | | веќе видена

Самопрогласениот хистеричен политичар четири дена се крие и не дава одговор на јавно поставени прашања. Наместо одговор, Мицкоски со денови организира собири ...
сите 123 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Клаин од германскиот Бундестаг: ВМРО има одлични односи со сестринските партии, Мицкоски донесе правилни одлуки

Од:
До кого (е-маил):
Порака: