Квалификации У-21: Атанасов се погрижи за пресврт, Македонија ја освои Подгорица


Младинската фудаблска репрезентација на Македонија има навистина друг лик кога селектор е Благоја Милевски, а тоа може да се почувствува и на стартот на новите ...
| | веќе видена | слични
3 копии
5 копии

Младата репрезентација на Македонија пропушти реална можност со максимален ефект, три победи од исто толку натпревари, да го стартува квалификацискиот циклус ...
| | веќе видена | слични

Селекторот на младата репрезентација на Македонија, Благоја Милевски истакна дека може генерално да биде задоволен со четири бода од два натпревари со ...
| | веќе видена | слични

По двете стартни победи против Фарски Острови и Црна Гора, македонската фудаблска репрезентација до 21 година ги испушти првите бодови во квалификацискиот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

По недобивањето датум за преговори со ЕУ, дел од Преспанскиот договор веќе не важи. Според член 1 став 10 од овој Договор, во случај на непочнување преговори ...
сите 537 | | | веќе видена

ЕУ рече, па порече, Македонија не губи надеж. Кого најмногу го пече шамарот на недовербата? Направи ли Заев се што требаше за датумот? Дали Макрон ја прокоцка ...
сите 687 | | | веќе видена

Со тоа преостануваат уште ратификации од уште само 4 земји членки, до официјално пристапување во НАТО.  Република Северна Македонија е на прав пат. Се ...
сите 164 | | | веќе видена

Откако Македонија не доби датум за преговори со ЕУ, колаиционите партнери на СДСМ и Заев почнаа да го напуштаа бродот што тоне. Тие почнале да преминуваат во ...
сите 771 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во денешното интервју за порталот Слободен печат, нагласи дека барал од лидерите на останатите политички партии ...
сите 205 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Квалификации У-21: Атанасов се погрижи за пресврт, Македонија ја освои Подгорица

Од:
До кого (е-маил):
Порака: