Една работа: Ларсон откри за што најмногу жали во неговата фудбалска кариера


Шведската фудбалска легенда, Хенрик Ларсон своевремено важеше за една од најдобрите „деветки“ на светот, играч кој беше опасен за секоја екипа и секоја ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Садио Мане е од оние фудбалери кој не ги сака медиумските настапи. Тој ја врши својата работа на теренот брилијантно, но не се крева многу врева околу него, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Сенегалскиот фудбалер, Садио Мане ретко зборува за својот живот надвор од теренот, се знае дека израснал во сиромашно семејство, дека татко му му забранувал да ...
| | веќе видена | слични

Фудбалерот на Ливерпул Садио Мане ретко зборува за својот приватен живот. Она што е познато е дека е Муслиман, дека пораснал во голема сиромаштија и дека ...
| | веќе видена | слични

Ѕвездата на Ливерпул, Садио Мане преферира парите заработени од фудбалот да ги искористи за да им помогне на оние кои немаат, наместо да купи скапи автомобили ...
| | веќе видена | слични

Напаѓачот на Ливерпул, Садио Мане вели дека богатството кое го заработил со помош на фудбалот сака да го користи за да им помогне на други наместо да го троши ...
| | веќе видена | слични

Се чини дека нема никакви недоразбирања повеќе помеѓу двете ѕвезди на европскиот првак, за тоа просведочија и нивните изјави по тоа што се случи на мечот со ...
| | веќе видена | слични

Дали ова може да биде конечно таа сезона во која Ливерпул ќе завладее во англискиот фудбал? Ова е прашање кое си го поставуваат навивачите на Ливерпул веќе 30 ...
| | веќе видена | слични

Покрај тоа што е врвен фудбалер, Мане со години им помага на сиромашните и на немоќните, испраќајќи разни донации, појавувајќи се меѓу „обичните луѓе“ на разни ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

По недобивањето датум за преговори со ЕУ, дел од Преспанскиот договор веќе не важи. Според член 1 став 10 од овој Договор, во случај на непочнување преговори ...
сите 537 | | | веќе видена

ЕУ рече, па порече, Македонија не губи надеж. Кого најмногу го пече шамарот на недовербата? Направи ли Заев се што требаше за датумот? Дали Макрон ја прокоцка ...
сите 687 | | | веќе видена

Со тоа преостануваат уште ратификации од уште само 4 земји членки, до официјално пристапување во НАТО.  Република Северна Македонија е на прав пат. Се ...
сите 164 | | | веќе видена

Откако Македонија не доби датум за преговори со ЕУ, колаиционите партнери на СДСМ и Заев почнаа да го напуштаа бродот што тоне. Тие почнале да преминуваат во ...
сите 771 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во денешното интервју за порталот Слободен печат, нагласи дека барал од лидерите на останатите политички партии ...
сите 205 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Една работа: Ларсон откри за што најмногу жали во неговата фудбалска кариера

Од:
До кого (е-маил):
Порака: