Од издадени 20 одобренија за градба во пелагонискиот регион во август – 8 се во Битола


Во август оваа година е зголемен бројот на издадени одобренија за градење во споредба со минатата година. Според објавените податоци на Државниот завод за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Состојбата на обезбеденоста на производството со порачки во преработувачката индустрија во септември во однос на август годинава е поповолна, очекувањата за ...
| | веќе видена | слични

Според оценката на раководителите на деловните субјекти, индикаторот на доверба во преработувачката индустрија во септември 2019 година е зголемен за 0.3 ...
| | веќе видена | слични
3 копии
6 копии
повеќе

Останато

Италија ќе го враќа прашањето за преговорите за членство на Македонија и Албанија на маса во ноември на советот за општи работи (ГАК) кој ќе се одржи на 19-ти ...
сите 983 | | | веќе видена

- Многу подобро ќе беше веднаш после референдумот да одеа на избори, многу повеќе ќе добиеа. Ако ги гледате сите анкети после референдумот, рејтингот на СДСМ ...
сите 15 | | | веќе видена

Тоа што Мицкоски не прифати избори во декември кажува дека се плаши од граѓаните, знае дека го чека нов пораз. Јасно е дека СДСМ и коалицијата што ја предводи ...
сите 198 | | | веќе видена

Неколку стотици приврзаници на независноста на Каталонија синоќа повторно, по седми пат, протестираа на улиците на Барселона поради неодамнешната пресуда на ...
сите 407 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Од издадени 20 одобренија за градба во пелагонискиот регион во август – 8 се во Битола

Од:
До кого (е-маил):
Порака: