ЗОШТО ДА НЕ: Одбојкарската федерација го предвидува резултатот на Македонија-Словенија! (ФОТО)


Да потсетиме, најдобрата македонска одбојкарска репрезентација настапи на првото Европско првенство и малку недостасуваше да обезбеди пласман во ...
| | веќе видена | слични

Елиф Елмас полека прераснува во лидер на македонската фудбалска репрезентација заедно со неуништливиот Горан Пандев, а добрите настапи кои ги имаше во ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Како што пренесува италијанскиот „Калчомеркато“, три европски фудбалски гиганти се во редот за македонскиот 20-годишен „Дијамант“ Елиф Елмас. Нашиот играч ...
| | веќе видена | слични

„Македонија има квалитетни играчи во својот ростер. Офанзивната сила на селекцијата се Пандев и Елмас и свесни сме за тоа, но не може да ги гледаме само ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Иако беше најавено, високите гости од Словенија не беа удостоени да го проследат фудбалскиот натрепвар од ВИП-ложата на Градски. Зоран Заев и Марјан Шарец ќе ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Според Ројтерс италијанскиот премиер Џузепе Конте најавил дека ќе побара да се разговара за датумот за преговори за Македонија и за Албанија веќе во ноември.
сите 886 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ и премиер, Зоран Заев, во тек на предизборната кампања на митинг одржан во Општина Илинден на собраните симпатизери им порача дека доаѓа ...
сите 114 | | | веќе видена

По одлуката на Европскиот совет се уште да не отпочнува пристапни преговори со С.Македонија и Албанија, амриканскиот Стејт департмент се огласи со соопштение ...
сите 150 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЗОШТО ДА НЕ: Одбојкарската федерација го предвидува резултатот на Македонија-Словенија! (ФОТО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: