Почна да се гради првиот дино-парк во Скопје


8 копии

Диносаурусите побргу ќе добијат свој парк во Скопје отколку своја канализација илјадници скопјани, кои и во 21 век живеат над септички јами во македонската ...
| | веќе видена | слични

Скопје следната година ќе добие свој парк Јура. Тој ќе се наоѓа во рамките на Зоолошката градина, каде што ќе бидат поставени фигури на 41 диносаурус во нивна ...
| | веќе видена | слични
2 копии

41 диносауруси од различни видови во оригинална големина со синхронизирани движења, проследени со звуци, ќе ја збогатат содржината на Зоолошката градина во ...
| | веќе видена | слични

Од март, во склоп на скопската Зоолошка градина ќе има парк со 41 динасаурус во природна големина. Во Зоолошката денеска почна изградбата и уредувањето на Дино ...
| | веќе видена | слични

Зоолошка градина Скопје на својот Фејсбук профил објави дека повредениот лебед кој бил пронајден во Градскиот Парк бил излечен и однесен во ново живеалиште. ...
| | веќе видена | слични

Полицаец апси наркоман во зоолошка градина: – Надуван ли си!? – Не!! – Ќе проверам… – Кое е животното во овој кафез!? ( покажува на кенгурот ) – Наркоманот ...
| | веќе видена | слични

Останато

Нема напредок во позициите на земјите-членки на ЕУ за отворањето преговори со Албанија и Северна Македонија по вечерашниот амбасадорски состанок во Луксембург. ...
сите 756 | | | веќе видена

Во Македонија да царува основаната перцепција за злоупотреба на моќта од политичка функција. Вршењето на јавна функција на политичари додека истовремено се ...
сите 245 | | | веќе видена

Поранешниот заменик генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ и еден од предводниците на внатрепартиската иницијатива за реформи, Петар Богојески, вели дека актуелниот ...
сите 2 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска оцени дека објавениот аудио разговор на социјалната мрежа „Фејсбук“ на министерката за одбрана Радмила Шекеринска со поранешниот ...
сите 57 | | | веќе видена

Пред 22 месеци три македонски професорки го најавија дебаклот на Законот за јазиците кој сега е парафиран и од Венецијанската Комисија. Професорките Катица ...
сите 223 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Почна да се гради првиот дино-парк во Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: