Германија испушти победа над Аргентина во пријателски меч


5 копии

Аргентинците постигнаа шест гола против Еквадор, но сите шестмина стрелци на гаучосите ги засени Анхел Мена Делгадо, играч на Леон што го постигна почесниот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ѕвездата на Баерн Минхен и на германската репрезентација, Серж Гнабри смета дека традиционалните идеи за „машкост“ се застарени и дека претставуваат пречка во ...
| | веќе видена | слични

А Серж Гнабри не се воздржа да не се насмее во така незгоден момент: Мечот заврши 2-2. Германците поведоа со 2-0, па Аргентина во вториот дел израмни.
| | веќе видена | слични

Во Дортмунд, на „Сигнал Идуна Парк“ пред нешто повеќе од 45.000 илјади гледачи беше одигран пријателски натпревар помеѓу Германија и Аргентина кој заврши без ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Прво осомничениот во случајот „Рекет“, Бојан Јовановски до судот поднел документацијата за влошена здравствена состојба.Документацијата ја доставил до судија ...
сите 886 | | | веќе видена

За тоа дали вечерва се разговараше и за датумот за преговори за Северна Македонија не успеавме да дознаеме. Според дипломатските извори од Брисел, Франција е ...
сите 153 | | | веќе видена

Засега изгледа дека до раните утрински часови ќе биде неизвесно што Макрон ќе одлучи за Македонија, вели Потпретседателот на Владата задолжен за ...
сите 447 | | | веќе видена

Фарма Медика, Тргопродукт, Мамас Фуд, Омни Градба, Центроштепед, Тотал електроник, Еленица, Пеон, Сара Јавор, Тотал Инженеринг, Сара Инженеринг, Дравас ...
сите 193 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи Никола Димитров од 14 до 17 октомври ќе престојува во работна посета на Брисел кога се очекува Советот на ЕУ и Европскиот Совет ...
сите 534 | | | веќе видена

Поранешниот заменик генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ и еден од предводниците на внатрепартиската иницијатива за реформи, Петар Богојески, вели дека актуелниот ...
сите 7 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Германија испушти победа над Аргентина во пријателски меч

Од:
До кого (е-маил):
Порака: