Што од спорт нудат телевизиите: Македонија во квалификациите за ЕП


Денеска во фокусот ќе бидат натпреварите од квалификациите за ЕП 2020 во кои Македонија на Националната Арена „Тодор Проески“ игра против Словенија. Спортските ...
| | веќе видена | слични
3 копии
5 копии
3 копии

Во четвртокот се играа првите натпревари од седмото коло во квалификациите за ЕП 2020 година. Репрезентацијата на Белгија прва го обезбеди „билетот“ за настап ...
| | веќе видена | слични

Останато

Политичкиот пинг-понг со одлуката за почеток на преговори со С. Македонија ќе продолжи утре на состанокот на шефовите на дипломатии на ЕУ, а проценките се дека ...
сите 241 | | | веќе видена

Во Македонија да царува основаната перцепција за злоупотреба на моќта од политичка функција. Вршењето на јавна функција на политичари додека истовремено се ...
сите 245 | | | веќе видена

Поранешниот заменик генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ и еден од предводниците на внатрепартиската иницијатива за реформи, Петар Богојески, вели дека актуелниот ...
сите 2 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска оцени дека објавениот аудио разговор на социјалната мрежа „Фејсбук“ на министерката за одбрана Радмила Шекеринска со поранешниот ...
сите 57 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Што од спорт нудат телевизиите: Македонија во квалификациите за ЕП

Од:
До кого (е-маил):
Порака: