Бајден, за прв пат, повика на импичмент на Трамп

6 копии

Претседателските кандидати од Демократската партија синоќа во Вестервил, Охајо, настапија на четвртата демократска дебата, на која стана очигледно дека се ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Пентагон денеска соопшти дека не е во можност да и даде документи на Комисијата на Претставничкиот дом во врска со истрагата против американскиот претседател ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Кандидатот за американски претседател од Демократската партија и поранешен потпретседател, Џо Бајден, смета дека доколку Доналд Трамп биде реизбран на изборите ...
| | веќе видена | слични

Многу Украинци сега стравуваат дека нивната држава може да настрада од жестоката политичка битка во Вашингтон Украина е во центарот на процесот за импичмент ...
| | веќе видена | слични

Aналитичарите очекуваат дека голем дел од дебатата ќе се фокусира на претседателот Трамп Десетина кандидати за демократски претседател ќе бидат на сцената на ...
| | веќе видена | слични

Таа сведочеше зад затворени врати, а детали од распитот беа објавени во Асошиетед прес, Њујорк тајмс и Вашингтон пост Фиона Хил, поранешната висока советничка ...
| | веќе видена | слични

Парите опфаќаат само закуп на простор за рекламирање, а не е и цената за нивно снимање или создавање, и за периодот од 14 дена ова му доаѓа повеќе од половина ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

САД изразија незадоволство и разочарување, откако Европскиот совет не донесе одлука за датум за почеток на преговори за Северна Македонија. Стејт департментот ...
сите 1368 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 56 | | | веќе видена

Американскиот министер за одбрана Марк Еспер изјави дека според моменталните планови, сите американски војници заминуваат од Сирија и ќе бидат стационирани во ...
сите 388 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бајден, за прв пат, повика на импичмент на Трамп

Од:
До кого (е-маил):
Порака: