Во Скопје физички нападната жена поради недоразбирање во сообраќајот

На 15.10.2019 во 17.00 часот во СВР Скопје, С.С.(44) од Скопје пријавил дека околу 10.00 часот во основно училиште во населба Кисела Вода, неговиот малолетен ...
| | веќе видена | слични
10 копии
2 копии
повеќе

Останато

Разговорите за формирање нова влада меѓу партиите течат, но засега сѐ уште никој официјално не се изјасни дали постигнал договор. И претседателот на СДСМ, ...
сите 422 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, вечерва ќе присуствува и ќе се обрати на свеченото отворање на јубилејното 60-то издание на ...
сите 263 | | | веќе видена

Во моментов во земјава се активни 3557 случаи на заразени со Ковид-19. Од почетокот на епидемијата досега се регистрирани 11289 случаи на заболени лица, се ...
сите 483 | | | веќе видена

Најпрво изјави Зоран Заев, лидерот на СДСМ, дека со 15 пратеници не може да се стане премиер, алудиурајќи на проектот на ДУИ за прв Албанец премиер. На оваа ...
сите 109 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Скопје физички нападната жена поради недоразбирање во сообраќајот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: