Маж нападнат во ресторан во Центар

4 копии
3 копии
2 копии

По претходно добиени оперативни сознанија од страна на полициски службеници од Одделението за крим полиција при Отсек за општ криминал при СВР Битола, во ...
| | веќе видена | слични

Скопската полиција вчера во населбата Козле, проверила автомобил марка „мерцедес 190“, со прилепски регистарски ознаки и пронашле 11 телефони, четири ...
| | веќе видена | слични

Телефони и пари се пронајдени во возилото во кое се превезувале барани криминалци, сторители на тешка кражба во Битола. Полицијата соопшти дека вчера ( ...
| | веќе видена | слични

Во населбата Козле полицијата при претрес на патничко моторно возило „мерцедес 190 “ кај тројца битолчани пронајдени се укаредни 11 мобилни телефони, четири ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Очекуваме од Европската комисија да ја слушне, не само Франција, туку и другите земји членки на ЕУ, и многу брзо да излезе со нова рамка преку кој ќе можеме, ...
сите 463 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, се сретна со делегација од пратеници од албанскиот Парламент, предводена од претседателката на Комисијата за надворешни работи, Мими ...
сите 248 | | | веќе видена

Од УПОЗ потсетуваат дека бараат враќање на парите од штрајкот во 2016 година, итна измена на Законот за судска служба со која поинаку ќе се определи позицијата ...
сите 153 | | | веќе видена

Ништо ново од партијата која со години беше навикната да зема пари од граѓаните заради лично богатење. Колку ВМРО-ДПМНЕ се грижеше за пензионерите говорат ...
сите 185 | | | веќе видена

Првата тура повратни пари од данокот за додадена вредност кај граѓаните кои скенираа фискални сметки во рамки на проектот „Мој ДДВ“, во вкупен износ од 3 ...
сите 53 | | | веќе видена

Белгискиот репрезентативец Кевин де Брујн не е задоволен од новиот систем на натпреварување и ждрепка за Европското првенство кое ќе се одржи на 30 ноември.„ ...
сите 345 | | | веќе видена

Преку Национална стратегија за развој на човечки капитал и низа мерки, ќе се работи на долгорочно подобрување на искористувањето на човечкиот потенцијал, како ...
сите 154 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Маж нападнат во ресторан во Центар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: