Фатени двајца Кубанци кои нелегално сакале да ја поминат границата со Грција

2 копии

По претходно добиени оперативни сознанија од страна на полициски службеници од Одделението за крим полиција при Отсек за општ криминал при СВР Битола, во ...
| | веќе видена | слични

Скопската полиција вчера во населбата Козле, проверила автомобил марка „мерцедес 190“, со прилепски регистарски ознаки и пронашле 11 телефони, четири ...
| | веќе видена | слични

Телефони и пари се пронајдени во возилото во кое се превезувале барани криминалци, сторители на тешка кражба во Битола. Полицијата соопшти дека вчера ( ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во населбата Козле полицијата при претрес на патничко моторно возило „мерцедес 190 “ кај тројца битолчани пронајдени се укаредни 11 мобилни телефони, четири ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Апелацискиот суд во Скопје денеска ќе одржи итен колегум по најавите на јавната обвинителка Вилма Рускоска дека ќе покрене финансиска истрага против судиите ...
сите 258 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи целосно ги демантира дезинформациите пласирани во одредени медиуми за некаква изградба на кампови за мигранти на ...
сите 289 | | | веќе видена

„Зоран Заев и Нина Ангеловска ја задолжуваат државата без основ. Вчера наместо првично предвидените 67 милиони евра, Министерството за финансии се задолжи за ...
сите 254 | | | веќе видена

Македонските репрезентативци, онака како што посакуваа, со триумф над Израел и пласман на третата позиција на табелата во групата ги завршија квалификациите за ...
сите 339 | | | веќе видена

Првата тура повратни пари од данокот за додадена вредност кај граѓаните кои скенираа фискални сметки во рамки на проектот „Мој ДДВ“, во вкупен износ од 3 ...
сите 53 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во текот на денешниот ден оствари повеќе средби при што се сретна со шефот на мисијата на ОБСЕ во Македонија, ...
сите 267 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Фатени двајца Кубанци кои нелегално сакале да ја поминат границата со Грција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: