Грција за прв пат издаде благајнички записи со негативна каматна стапка

4 копии

Грција денеска издаде благајнички записи со негативна каматна стапка за време на денешната аукција, а грчкиот премиер, Кирјакос Мицотакис, рече дека ова се ...
| | веќе видена | слични
5 копии
11 копии

Со денешната аукција на државни хартии од вредност ќе се покријат стари долгови од претходно издадени државни хартии од вредност, кои доспеваат за исплата на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Нема крај на лагите од ВМРО-ДПМНЕ, партијата која ја задолжи државата и ја донесе до економски крах, не може да се помири со фактот што економијата денес е на ...
| | веќе видена | слични

Не е точно дека има ново задолжување како што лажно тврди ВМРО-ДПМНЕ. Како што јавно соопшти Министерството за финансии, со денешната аукција ќе се покријат ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Советот на амбасадори“ со големо разочарување  ја прими одлуката на Европскиот совет да не и се додели датум на Македонија и покрај исполнувањето на речиси ...
сите 237 | | | веќе видена

Сигурен во изборната победа, претседателот на ВМРО-ПНЕ Христијан Мицкоски од Прилеп порача дека главните предизвици доаѓаат по формирањето на новата влада. Ни ...
сите 224 | | | веќе видена

Чувар вработен во угостителски објект лоциран на скопскиот булевар „Јане Сандански“ во раните утрински часови на 22. октомври во полиција пријавил дека маж ...
сите 290 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Грција за прв пат издаде благајнички записи со негативна каматна стапка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: