Државата се задолжи – утре ќе треба да се раздолжи

Владата во заминување, наредната недела ќе се задолжи за нови 41 милион евра. Задолжувањето е објавено на официјалната страна на Народна банка на Република ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Владата и Министерството за финансии до крајот на годината треба по основ на камати и главнини да врати долг од 8 милијарди и 860 милиони денари, односно нешто ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Задолжувањата на владата продолжуваат со засилено темпо. Имено, огромен број на задолжувања се случуваат секој месец додека капитални инвестиции нема. Така ...
| | веќе видена | слични

Александар Кузмановски Законот со кој Македонија се задолжува кај Светска банка со заем во износ од 125.000.000 евра наменет за реализација на развојни ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Останато

Како што соопштија од МВР, земјите членки на ЕУ ќе бидат претставени од страна на министрите за правда и за внатрешни работи на Република Финска, високи ...
сите 515 | | | веќе видена

Протестот на судската администрација повторно ги отвори прашањата за функционирањето и ефикасноста на македонското судство. Нивните барања добија јавна ...
сите 143 | | | веќе видена

Министерката за труд и социјална политика, Мила Царовска синоќа во Топ тема на Телма изјави дека од Светска банка за стабилизација на пензискиот фонд им било ...
сите 53 | | | веќе видена

По силните реакции во јавноста откако се случи инцидент во „Охис“ претставници на иницијативата 02 во дебатните емисии констатираа дека многу прашања останаа ...
сите 127 | | | веќе видена

Полесна трговија, минување на стока без царини и чекање, патување без пасоши, полесно вработување во Србија, Македонија и Албанија за граѓаните на тие земји се ...
сите 250 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, заедно со секретарот за меѓународна соработка Тимчо Муцунски денеска оствари средба со амбасадорката на ...
сите 113 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Државата се задолжи – утре ќе треба да се раздолжи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: