Поцков: Гевгелија е на прав пат, се градат водоводи, улици и паркинзи, а наследените долгови се враќаат


Гевгелија е на прав пат бидејќи финансиски ја стаблилизиравме општината, а Општина Гевгелија втор пат е наградена како најтранспарентна општина во Македонија, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Не знам, веројатно се од групата којашто има три проблеми: срцето, душата и петите. Јас реков, се кине срцето на некои луѓе заради тоа што ќе добиеме датум за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Им се кине срцето на некои заради тоа што после 15 години ќе добиеме датум за почеток на преговорите со ЕУ, ги боли душата заради тоа што сме веќе членка на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Патот на напредокот, сигурноста, стабилноста, патот на повисоки плати и пензии, инвестиции во инфраструктурата, членството во ЕУ и НАТО, што го трасира СДСМ е ...
| | веќе видена | слични

Супер оптимистичка изјава даде денеска премиерот Зоран Заев на трибината „На прав пат“ на СДСМ во Куманово, само неколку дена до одлуката на Европска унија ...
| | веќе видена | слични
3 копии

До пред години се боревме да се избориме за слободата и демократијата во Македонија и на 27 април во Собранието покажавме дека сме подготвени да ги дадеме ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров не дели исто мислење со Заев и СДСМ во однос на тоа како треба да се движи Македонија, после недобивањето на ...
сите 965 | | | веќе видена

Германската канцеларка Ангела Меркел на крајот на Самитот во Брисел изрази дека немало консензус меѓу лидерите на ЕУ за отворање пристапни преговори со Северна ...
сите 352 | | | веќе видена

Реномираниот BBC пишува за најавените предвремени парламентарни избори, цитирајќи го Заев дека „Ние сме жртви на историската грешка на ЕУ“. Во написот на ...
сите 319 | | | веќе видена

Со разочарување е примена одлуката од Самитот на европските лидери во Брисел да не се отпочнат преговрите за проширување со Македонија и Албанија, во Босна и ...
сите 480 | | | веќе видена

Како што пишува новинарот Жерардо Фортуна , продолжението на разговорите за проширување на ЕУ денеска не е на агендата на лидерскиот самит иако беа спомненати  ...
сите 21 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Поцков: Гевгелија е на прав пат, се градат водоводи, улици и паркинзи, а наследените долгови се враќаат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: