Поцков: Гевгелија е на прав пат, се градат водоводи, улици и паркинзи, а наследените долгови се враќаат


Гевгелија е на прав пат бидејќи финансиски ја стаблилизиравме општината, а Општина Гевгелија втор пат е наградена како најтранспарентна општина во Македонија, ...
| | веќе видена | слични

Не знам, веројатно се од групата којашто има три проблеми: срцето, душата и петите. Јас реков, се кине срцето на некои луѓе заради тоа што ќе добиеме датум за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Им се кине срцето на некои заради тоа што после 15 години ќе добиеме датум за почеток на преговорите со ЕУ, ги боли душата заради тоа што сме веќе членка на ...
| | веќе видена | слични

Супер оптимистичка изјава даде денеска премиерот Зоран Заев на трибината „На прав пат“ на СДСМ во Куманово, само неколку дена до одлуката на Европска унија ...
| | веќе видена | слични

Се боревме за слободата и демократијата во Македонија и на 27 април во Собранието покажавме дека сме подготвени да ги дадеме и животите за слободата, истакна ...
| | веќе видена | слични

Спасовски истакна дека на 1 јуни 2017 година, кој ја презем министерската функција го затекнал Министерството за внатрешни работи со долг од 40 милиони евра, ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на СДСМ и актуелен премиер, Зоран Заев, на денешната трибина од Куманово изјави дека ја зголемиле минималната плата за повеќе пари во семејните ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ЕУ рече, па порече, Македонија не губи надеж. Кого најмногу го пече шамарот на недовербата? Направи ли Заев се што требаше за датумот? Дали Макрон ја прокоцка ...
сите 602 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во денешното интервју за порталот Слободен печат, нагласи дека барал од лидерите на останатите политички партии ...
сите 38 | | | веќе видена

Германската канцеларка Ангела Меркел на крајот на Самитот во Брисел изрази дека немало консензус меѓу лидерите на ЕУ за отворање пристапни преговори со Северна ...
сите 171 | | | веќе видена

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган денеска на претседателот на Русија Владимир Путин му ги објасни целите на турската операција во Сирија. – Господинот ...
сите 624 | | | веќе видена

Заев најверојатно дома во Струмица си го чува стариот телефон, кој може да открие дали обвинетите во „Рекет“ му пишувале на премиерот.Сепак, дали знаел за ...
сите 127 | | | веќе видена

Долниот дом на британскиот Парламент вечерва ја одби агендата за дебата за договорот за Брегзит, која премиерот Џонсон предвиде да трае три дена со цел земјата ...
сите 443 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Поцков: Гевгелија е на прав пат, се градат водоводи, улици и паркинзи, а наследените долгови се враќаат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: