Во Лондон приведени 135 климатски активисти


7 копии

Деновиве можеби сте слушнале за протестите на групата „Екстинкција бунт“, климатски активисти кои веќе неколку дена протестираат во делови од светот, како ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Откако денеска климатски активист ги вознемири патниците и екипажот во патнички авион, пилотите мораа да се вратат на лондонскиот аеродром, објави „Скај ...
| | веќе видена | слични

Активисти на еколошкото движење "Extinction Rebellion" протестираа денес на „Лондон Сити“ аеродромот и планираа да го блокираат воздушниот сообраќај во ...
| | веќе видена | слични

Регионални групи активисти, на кои им се придружија активисти од Глобалното востание на правдата и други, денеска повторно ги затворија плоштадот Трафалгар и ...
| | веќе видена | слични

Активистите на „Бунт против истребување“ протестираат ширум светот. Сакаат да го свртат вниманието кон „климатската катастрофа“ и се подготвени, како што ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Растот на буџетските приходи од придонеси од пензиско осигурување во 2019 е највисок во последната деценија. Овој раст се должи на отпочнатата консолидација на ...
сите 183 | | | веќе видена

Протестот на судската администрација повторно ги отвори прашањата за функционирањето и ефикасноста на македонското судство. Нивните барања добија јавна ...
сите 119 | | | веќе видена

Проблемот со заостанатата жива во напуштениот погон за електролиза во ОХИС, која како индустриски отпад се уште ја загадува Скопската котлина, може да се реши ...
сите 116 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, заедно со секретарот за меѓународна соработка Тимчо Муцунски денеска оствари средба со амбасадорката на ...
сите 113 | | | веќе видена

Израел нема шанса да биде на трето место во групата, но тоа не значи дека нема да сака да победи на утрешното гостување во Скопје на крајот на квалификациите ...
сите 203 | | | веќе видена

Наредбата на Основен суд Кочани доаѓа откако Железарски не се вратил на доиздржување на казната а претходно бил пуштен од затвор заради лекување. Од Штипскиот ...
сите 49 | | | веќе видена

Ова го потврди и ММФ, кој проектира дека економскиот раст ќе забрза следната година.Фондот истовремено ги поздравува реформите во насоките на сузбивање на ...
сите 105 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Лондон приведени 135 климатски активисти

Од:
До кого (е-маил):
Порака: