Герберих за МИА: СЈО поттикна процес, неуспехот на поединци не значи дека целиот систем е погрешен


Западен Балкан е регион од стратешко значење за Европската Унија и не смееме да го запоставиме овој регион од наш сопствен интерес. Северна Македонија веќе ги ...
| | веќе видена | слични

Рано е за разочарувања, рано е да коментираме дали сме изиграни или не, но ова што сега се случува говори дека политиката на Франција кон нас е контрадикторна, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Макрон се обидува да го забави проширувањето на ЕУ – удар за балканските аспирации. Франција инсистира дека блокот сè уште не е подготвен да разговара за ...
| | веќе видена | слични

Како што јави глобалната медиумска мрежа „Блумберг“, Франција и претседателот Емануел Макрон инсистираат дека ЕУ не е подготвена да разговара за можноста за ...
| | веќе видена | слични

Балканските надежи за почеток на преговори за пристапување со Европската унија висат во воздух, бидејќи Франција инсистира на тоа дека блокот сè уште не е ...
| | веќе видена | слични

Германскиот државен министер Михаел Рот во интервју за „Велт“, цитиран од ДВ , смета дека ќе биде правилен сигнал доколку на 15 октомври во Луксембург се даде ...
| | веќе видена | слични

Засега изгледа дека до раните утрински часови ќе биде неизвесно што Макрон ќе одлучи за Македонија, вели Потпретседателот на Владата задолжен за ...
| | веќе видена | слични

Надежта на Македонија и Албанија за отпочнување преговори за членство во ЕУ е се помала, пишува “Блумберг”, посочувајќи дека Франција и претседателот Макрон ...
| | веќе видена | слични

Препораките на европската комисија за отворање на преговори со Македонија и Албанија ќе се најдат на дневен ред во вторник, на вториот ден од министерскиот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Kазни ќе следат и за компаниите кои по објавувањето на листата се нашле на неа и тогаш ги исплатиле платите на вработените, вели директорката на УЈП Сања ...
сите 227 | | | веќе видена

Утре е закажана конститутивната седница на новиот состав на Парламент. Најнапред ќе се бира претседател на Верификационата комисија, па потоа ќе се ...
сите 321 | | | веќе видена

Заблуда, и тоа голема, е дека Р. Македонија се движи кон граѓанско општество. Да, огромен процент од Македонците, а и од останатите претставници на народите ...
сите 47 | | | веќе видена

Одбележувањето на муслимански празник Курбан бајрам во гостиварскиот крај поминува во соглсност со препораките за заштита од коронавирусот и насоките на ИВЗ за ...
сите 102 | | | веќе видена

Во последните две недели лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, презема неколку значајни чекори во насока на редифинирањето на досегашното функционирање на ...
сите 392 | | | веќе видена

Пограничен инцидент имало во Охридското езеро, а полицијата испукала предупредувачки куршуми. Во водите на Охридското езеро вчеравечер се случил пограничен ...
сите 325 | | | веќе видена

Менувањето на „партиски дресови“ и креирањето на нови групи во Собранието по седнувањето во пратеничките клупи, не е непознаница во историјата на земјава. Во ...
сите 374 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Герберих за МИА: СЈО поттикна процес, неуспехот на поединци не значи дека целиот систем е погрешен

Од:
До кого (е-маил):
Порака: