Власта и помалите партии за една изборна единица - опозицијата за 120 изборни единици


Власта и опозицијата со различен предлог за нов Изборен модел. Опозицијата бара мнозински модел со 120 избирачки единици, власта сака една изборна единица, но ...
| | веќе видена | слични

Партијата која нема да функционира преку местни комитети и штабови и и партија која не е замислена како популистичка, да билда големо членство, а на граѓаните ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Независната пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата за подобра Македонија бара да биде вклучена во преговорите за најавените промени на Изборниот законик. ...
| | веќе видена | слични

Независната пратеничка група од ВМРО-ДПМНЕ И Коалицијата „За подобра Македонија“ побара да биде дел од разговорите за најавените промени на Изборниот законик, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во денешното соопштение тие наведуваат дека ќе се залагаат за намалување на бројот на пратеници, за застапеност на лицата со посебни потреби на листите, за ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Универзитетската професорка Тања Каракамишева му се извини на градоначалникот на Кавадарци, Митко Јанчев, откако објави членска книшка од СДСМ на кое може да ...
| | веќе видена | слични

По објавувањето на членската книшка од СДСМ на која може да се прочита името на градоначалникот на Кавадарци, Митко Јанчев, професорката Тања Каракимшева упати ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Во голема мерка вицепремиерот Бујар Османи беше во право кога изјави дека Венецијанската комисија не е супермаркет па од нејзиниот извештај за Законот за ...
сите 296 | | | веќе видена

Вработените во Министерството за здравство денеска се приклучија на акцијата – Администрацијата чисти со граѓанската организација „Не биди ѓубре“.Министерот за ...
сите 162 | | | веќе видена

Големата акција на МВР пред една недела , во која беа приведени 12 лица кои шверцувале оружје и дрога заврши со слобода на криминалните банди. Обвинителството ...
сите 80 | | | веќе видена

Смртниот биланс од ерупцијата на вулканот на новозеландскиот Бел остров се зголеми на 15 лица, откако полицијата соопшти дека уште една личност починала во ...
сите 146 | | | веќе видена

Според него реакцијата не се однесува на СДСМ, туку на фактот да не дозволат да се намали бројот на пратеници Албанци заради изборниот модел. – Вистина е дека ...
сите 141 | | | веќе видена

Јавното обвинителство мора да отвори сериозна истрага во која што ќе ја утврди одговорноста на Министерот за здравство Венко Филипче во скандалот со ...
сите 123 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Власта и помалите партии за една изборна единица - опозицијата за 120 изборни единици

Од:
До кого (е-маил):
Порака: