Размена на облека и проекција на документарецот „True Cost“


3 копии

Етаблираниот македонски бренд Елена Лука се најде на страниците на ноемвриското издание на престижниот магазин, британскиот Вог! Во рубриката во која магазинот ...
| | веќе видена | слични

Брзата мода, модната индустрија која е втор загадувач по ред и експлотацијата во истата ги обединија различни генерации модни дизајнери во движењето „Модна ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ангела Ѓоргиева, Бојана Нушкова, Евгенија Ризова, Маја Андоновска Илијевски и Катерина Кузмановска се петте дами во филмскиот мултимедијален едиторијал за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Македонскиот моден дизајнер Папаз предизвика големо внимание во Сараево со својата луксузна и префинета лимитирана колекција, насловена „Три“. Колекцијата е ...
| | веќе видена | слични

Со размена на облека и прикажување на документарниот филм „True Cost“, кој ни ја доближува реалноста зад убавото лице на модниот свет и производството во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Овде се гледа веднаш дека затаија институциите во овој случај, мислам дека не е постапено по стандардите како што треба. Прво, каде исчезнал метил акрилатот ...
сите 230 | | | веќе видена

Делегација од владини функционери денеска изврши увид во работите на системот за наводнување на земјоделско земјиште во полошкиот регион и оцени дека работите ...
сите 105 | | | веќе видена

Мотивиран, задоволен наставен кадар е сигурна гаранција за спроведување на отпочнатите проекти за подобрување на квалитетот на образованието во сите нивоа – ...
сите 139 | | | веќе видена

Уставниот суд на Боливија го призна решението вториот потпретседател на Сенатот, опозициската сенаторка Жанин Анес да ја преземе функцијата привремен ...
сите 206 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Размена на облека и проекција на документарецот „True Cost“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: