„Украинагејт“: Трамп и Бајден со обвинувања и закани во борбата за пол позиција во претседателската трка


Кога Виктор Шокин во март 2016 година е променет од местото на генерален обвинител на Украина, тоа се сметаше за клучно за сузбивање на корупцијата во таа ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Италијанска новинарка со парче пармезан и порака за американскиот претседател Доналд Трамп го прекина сликањето на Мајк Помпео и италијанскиот премиер Џузепе ...
| | веќе видена | слични

Сè изгледало како нормална прилика за фотографирање на американскиот државен секретар Мајк Помпео и италијанскиот премиер Џузепе Конте, кога во еден момент ги ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Американскиот државен секретар, Мајк Помпео, доживеа мала непријатност за време на посетата на Италија. Поточно, италијанска новинарка му подари парче пармезан ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Поранешниот украински претседател Петро Порошенко изјави денеска дека во 2017 година разговарал за инвестиции со адвокатот на американскиот претседател Доналд ...
| | веќе видена | слични

Украина во вторникот објави дека води истрага за залоупотреба на овластувањатра против Јуриј Луценко, поранешен државен обвинител чиешто име се споменува во ...
| | веќе видена | слични

Помпео за ваквиот обид ги обвини Демократите за малтртетирање и заплашување. Петмината функционери ќе сведочат оваа и следната недела за случајот за кој што ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Во голема мерка вицепремиерот Бујар Османи беше во право кога изјави дека Венецијанската комисија не е супермаркет па од нејзиниот извештај за Законот за ...
сите 314 | | | веќе видена

Тимот на британскиот премиер Борис Џонсон сè уште е во славеничка атмосфера откако Конзервативната партија извојува голема изборна победа, освојувајќи ...
сите 169 | | | веќе видена

Албанските членови на Судскиот совет излегоа со став спротивен на претседателот на Советот, Кире Здравев. Тие се оградуваат од изјавата на Здравев дека ...
сите 184 | | | веќе видена

Најстудено утрово е во Тетово, Битола и Берово, минуст три степени, а максимални осум се измерени во Дојран. Минус еден е во Крива Паланка и Куманово, нула во ...
сите 208 | | | веќе видена

Новозеландската влада на чело со премиерката Џасинда Ардерн и граѓаните ширум Нов Зеланд со минута молч денеска им оддадоа почит на жртвите, точно недела дена ...
сите 147 | | | веќе видена

 Сè што правите - од објавување на социјалните мрежи, па до барање паркинг место, одзема дел од вашето време. Но сте се запрашале ли колку време трошите во ...
сите 170 | | | веќе видена

Велат од СС за МИА во врска со повикот што вчера од трибината „На прав пат" во Скопје го упати премиерот и претседател на СДСМ Зоран Заев до Советот да направи ...
сите 113 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Украинагејт“: Трамп и Бајден со обвинувања и закани во борбата за пол позиција во претседателската трка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: