Џубеир: Саудиска Арабија ќе преземе соодветни чекори


8 копии

Војната помеѓу Саудиска Арабија и Иран би довела до „целосен крах на светската економија“, изјави саудискиот приц Мохамед Бин Салман. „Доколку светот со силна ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Јеменските бунтовници Хути објавија видео-снимки за нападот за кој тврдат дека го извеле на територијата на Саудиска Арабија, објави „Србија данас“. Тие ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Хутските бунтовници во Јемен соопштија дека извеле голем напад на границата со Саудиска Арабија и заробиле илјадници војници, меѓу кои има и саудиски офицери, ...
| | веќе видена | слични

Јеменските бунтовници од шиитската заедница Хути објавија во саботата ноќта целосно уништиле три бригади и дека заробиле стотици Саудијци во големата офанзива ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вицепремиерката за економски прашања Мила Царовска истакна дека се разгледуваат правните можности зa санкционирање на фирмите кои ја злоупотребија државната ...
сите 201 | | | веќе видена

Младите и натаму заболуваат од коронавирус во Кавадарци. Регистрирани се четири нови случаи, за МИА потврди доктор Ристе Јовановски, специјалист епидемиолог ...
сите 723 | | | веќе видена

Надлежноста за следење на изборите не е нешто ново за ДКСК, но со новиот закон надлежностие се многу зголемени, со рокови околу евентуални приговори. Законот ...
сите 174 | | | веќе видена

Заблуда, и тоа голема, е дека Р. Македонија се движи кон граѓанско општество. Да, огромен процент од Македонците, а и од останатите претставници на народите ...
сите 152 | | | веќе видена

На денешното одбележување на празникот Курбан Бајрам, забележително беше дека голем дел од верниците за време на утринската молитва не носеа заштитни маски.Се ...
сите 150 | | | веќе видена

 Новата парламентарна реалност за пратениците значи многу насоки и протоколи дадени од Комисијата за заразни болести. Безбедното одивање на работата во овие ...
сите 100 | | | веќе видена

Апелацискиот суд Скопје го отфрли барањето на поранешниот претседател на скопскиот Кривичен суд, Владимир Панчевски, за изземање на Велешкиот суд и префрлување ...
сите 78 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Џубеир: Саудиска Арабија ќе преземе соодветни чекори

Од:
До кого (е-маил):
Порака: