Трамп го одобри распоредувањето на трупите во Саудиска Арабија и ОАЕ


Американскиот претседател Доналд Трамп го одобри распоредувањето на американските сили во Саудиска Арабија и Обединетите Арапски Емирати по нападот врз ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Дури и површниот поглед на меѓународните односи покажува дека ова не е време во кое избиваат војни, оние традиционалните кои денес експертите сакаат да ги ...
| | веќе видена | слични

САД ќе испратат 200 војници и „Патриот“ против-воздушни системи во Саудиска Арабија после неодамнешните напади на нафтените постројки за кои Ријад го обвинува ...
| | веќе видена | слични

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган повика во средата на претпазливост при обвинувањата на Иран за нападите врз саудиските нафтени постројки од 14-ти ...
| | веќе видена | слични

Нарачани и неодговорни се обвиненијата од страна на Франција, Германија и Велика Британија за нападите со дронови врз двете најголеми нафтени постројки ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Висок ирански воен функционер денеска изјави дека оние кои се обидуваат да го нападнат Иран ќе се соочат со пораз. Изјавата беше дадена само еден ден откако ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ЕУ рече, па порече, Македонија не губи надеж. Кого најмногу го пече шамарот на недовербата? Направи ли Заев се што требаше за датумот? Дали Макрон ја прокоцка ...
сите 602 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во денешното интервју за порталот Слободен печат, нагласи дека барал од лидерите на останатите политички партии ...
сите 38 | | | веќе видена

Германската канцеларка Ангела Меркел на крајот на Самитот во Брисел изрази дека немало консензус меѓу лидерите на ЕУ за отворање пристапни преговори со Северна ...
сите 171 | | | веќе видена

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган денеска на претседателот на Русија Владимир Путин му ги објасни целите на турската операција во Сирија. – Господинот ...
сите 624 | | | веќе видена

Заев најверојатно дома во Струмица си го чува стариот телефон, кој може да открие дали обвинетите во „Рекет“ му пишувале на премиерот.Сепак, дали знаел за ...
сите 127 | | | веќе видена

Долниот дом на британскиот Парламент вечерва ја одби агендата за дебата за договорот за Брегзит, која премиерот Џонсон предвиде да трае три дена со цел земјата ...
сите 443 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Трамп го одобри распоредувањето на трупите во Саудиска Арабија и ОАЕ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: