После разорниот напад, Саудијците се вооружуваат: Пристигнуваат ракетни системи и американски војници


САД ќе испратат 200 војници и „Патриот“ против-воздушни системи во Саудиска Арабија после неодамнешните напади на нафтените постројки за кои Ријад го обвинува ...
| | веќе видена | слични

Одлуките на американскиот претседател Доналд Трамп да се воздржи од воени дејствија против Иран и покрај тоа што се соочи со тактичко понижување и стратешки ...
| | веќе видена | слични
7 копии
2 копии

Саудискиот принц Мохамед бин Салман порача дека светот мора да реагира и да го запре Иран, бидејќи, во спротивно, можна е војна, која ќе го наруши снабдувањето ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Иран денеска објави дека нападот со проектили и беспилотни летала врз големите нафтени постројки во Саудиска Арабија е чин на „легитимна одбрана“ на јеменските ...
| | веќе видена | слични

Американската телевизија CBS News објави ексклузивни снимки од масивен напад на две нафтени постројки во Саудиска Арабија, извршени кон средината на месецов. ...
| | веќе видена | слични

Во тврдење првично објавено во иранските медиуми, генералот Хосеин Салами го прогласи Техеран за способен целосно да го уништи „наметнувачкиот ционистички ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Очекуваме од Европската комисија да ја слушне, не само Франција, туку и другите земји членки на ЕУ, и многу брзо да излезе со нова рамка преку кој ќе можеме, ...
сите 432 | | | веќе видена

Државниот санитарен и здравствен инспекторат (ДСЗИ) соопшти дека вчера извршил вонреден инспекциски надзор во ординацијата која се наоѓа во рамки на КПУ Затвор ...
сите 248 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ денеска и утре е во посета на Загреб каде во рамки на самитот на Европската Народна Партија во Загреб ќе оствари повеќе билатерални ...
сите 232 | | | веќе видена

Управата за јавни приходи во денешното соопштение што го изнесе во јавност им порача на граѓаните кои учествуваат во проектот „Мој ДДВ“ и скенираат сметки за ...
сите 54 | | | веќе видена

Почитувана министерке за правда, Рената Дескоска, Сведоци сме на време кога во други области од јавната администграција, штрајкот и заканите со штрајк за ...
сите 93 | | | веќе видена

Комисијата има да направи многу работи, бидејќи ознаките не се однесуваат само на „македонски, македонска, македонско од страна на нашата Македонија“, туку е ...
сите 222 | | | веќе видена

Нашата најдобра репрезентација имаше успешни квалификации за ЕВРО 2020, ги заврши на трето место, како никогаш досега. Нашата најдобра репрезентација претходно ...
сите 262 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

После разорниот напад, Саудијците се вооружуваат: Пристигнуваат ракетни системи и американски војници

Од:
До кого (е-маил):
Порака: