Гореше стан во Скопје- маж итно префрлен во болница

3 копии

Вчера претпладне, на регионалниот пат Куманово-Свети Николе се случила тешка сообраќајна несреќа во која со повреди се здобиле три лица, на кои им била укажана ...
| | веќе видена | слични
2 копии
6 копии
4 копии
2 копии
2 копии

Вчера околу 10.50 часот на патот Куманово – Скопје, на влез во село Љубодраг, патничко возило „фолксваген пасат“ со скопски регистарски ознаки, управувано од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска му порача на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски да продолжи да се занимава со неа, бидејќи ѝ го ...
сите 413 | | | веќе видена

Шефот на самопрогласената сепаратистичка држава во Нагорно-Карабах во четвртокот рече дека ентитетот ќе се распушти и ќе престане да постои до крајот на ...
сите 285 | | | веќе видена

Владата континуирано ја следи состојбата и навремено носи пакет мерки за ценовна стабилност на домашниот пазар, порача премиерот Димитар Ковачевски, во одговор ...
сите 261 | | | веќе видена

Последното убиство на мајката на три деца од Кочани со 40 убоди со нож не само што ја потресе македонската јавност, туку многу жестоко го крена гласот на ...
сите 86 | | | веќе видена

Најмалку 113 лица загинаа, а уште 150 се повредени во страотниот пожар што зафати сала за венчавки во северниот дел на Каракош во Ирак. Откриено е дека ...
сите 39 | | | веќе видена

К. Р. (21) е уапсен поради сомнение дека во студентски дом ѝ се заканувал на девојката и ѝ рекол „дека секој што ќе му пријде, вклучително и полицијата, ќе го ...
сите 109 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Гореше стан во Скопје- маж итно префрлен во болница

Од:
До кого (е-маил):
Порака: