ФОКУС НА ДЕНОТ: Власта во борба со лажни вести, назначен обвинител за „Триста“


Стевче Донев ќе продолжува да го застапува предметот „Триста“, односно истиот кој му беше доделен од СЈО, а сега од редовното Јавно обвинителство, објави ...
| | веќе видена | слични
3 копии
4 копии
5 копии

Претседателот Стево Пендаровски, денеска го прими полковник Зоран Јанковиќ, шеф на Канцеларијата за врски со НАТО во Скопје. На средбата беа разменети мислења ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Претседателот Стево Пендаровски на денешната средба со шефот на Канцеларијата за врски со НАТО, Зоран Јанковиќ, истакна дека со полноправното членство на ...
| | веќе видена | слични

Овие податоци ги пренел заменик-директорот за иселеништво и миграција на Швајцарија, Михаел Хекендорн, на средбата со министерот за диајспора Едмонд Адеми ...
| | веќе видена | слични

На средбата беа разменети мислења за актуелните состојби во Република Северна Македонија, како и за соработката на државата со НАТО, а во контекст на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Mакедонската дијаспора во Швајцарија, нејзината интегрираност во швајцарскиот систем и можностите за продлабочување на соработката преку локални проекти, беа ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Претседателот Стево Пендаровски денеска ги прими акредитивните писма од новоименуван амбасадор на Австрија во Република Македонија, Георг Вуцас. Како што ...
| | веќе видена | слични

Ова беа дел од темите на средбите на министерот без ресор задолжен за дијаспора Едмонд Адеми со раководителот на Бирото за имиграција во Лозана, Башким Исени и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

За жал уште еднаш важни одлуки за иднината на ЕУ стануваат жртва на неодговорно однесување, базирано на краткорочни внатрешнополитички размислувања, изјави ...
сите 1433 | | | веќе видена

Во очекување на одлуката на лидерите на земјите членки на ЕУ дали Европскиот совет ќе одобри датум за старт на преговорите со Македонија државниот врв во ...
сите 239 | | | веќе видена

Енис Барди е подготвен за настап за Леванте на гостувањето на „Санчес Писхуан“ во Севилја откако ја санира повредата поради која не беше во комбинација на три ...
сите 131 | | | веќе видена

Македонската фудбалска репрезентација е во топ-10 рангирани селекции со најмногу неуспешни квалификациски циклуси без успех, односно пласман на големо ...
сите 311 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ФОКУС НА ДЕНОТ: Власта во борба со лажни вести, назначен обвинител за „Триста“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: