Колку калории треба да внесувате за да билдате мускули?


2 копии

Многу рекреативни спортисти за време на вежбање слушаат музика со слушалки во уво и во тоа нема ништо лошо, сметаат научниците кои се занимаваат со применета ...
| | веќе видена | слични

Во истражувањето учествуваа млади мажи приближно на иста возраст, тежина и физичка форма. Тие беа поделени во групи чии членови имаа задача да креваат тегови ...
| | веќе видена | слични

Останато

Се бара политичка одговорност од Лидија Димова од Националната агенција. Вицепремиерот за борба против корупција, Љупчо Николовски денеска доставил предлог до ...
сите 312 | | | веќе видена

Бранко Азески, претседател на Стопанска комора на Македонија Го живееме веќе осмиот месец во овие вонредни околности. Состојба од размери какви не се видени ...
сите 149 | | | веќе видена

Заемот од Светската банка е т.н. брз заем, кој го добиле близу 100 земји во светот и е наменет за зајакнување на здравствените системи во секоја од нив. ...
сите 108 | | | веќе видена

По два дена разговори во Скопје македонските и бугарските историчари не постигнаа напредок во однос на Гоце Делчев, кој и понатаму останува пречка на ...
сите 391 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Колку калории треба да внесувате за да билдате мускули?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: