Поддршка на коморите и институциите за вмрежување на компаниите преку ЕЕН-мрежата

Стопанската комора на Србија беше домаќин на годинешната дводневна Регионална конференција на ЕЕН - Европската мрежа на мали и средни претпријатија (Enterprise ...
| | веќе видена | слични

ИноПлатформа , проект под лидерство на Центарот за Управување со знаење од Република Северна Македонија, поддржан преку Interreg BalkanMed програмата на ...
| | веќе видена | слични
5 копии
4 копии

Пет иновативни алатки со методологија и центар за извонредност им се на располагање на домашните мали и средни претпријатија како помош при воведување ...
| | веќе видена | слични

На вчера одржаниот форум „Бизнис клима за информациско-комуникациска технолошка индустрија – како да се стимулира растот на работната сила во ИКТ?“, одржан во ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

Партнерство за подобра бизнис регулатива одржа Форум за стимулирање на растот на работната сила во ИКТ индустријата. Целта на настанот беше да се презентираат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Реномираниот BBC пишува за најавените предвремени парламентарни избори, цитирајќи го Заев дека „Ние сме жртви на историската грешка на ЕУ“. Во написот на ...
сите 751 | | | веќе видена

Битно е предвремените парламентарни изборите да се демократски и да победи најдобриот, изјави лидерот на ДУИ, Али Ахмети по лидерската средба што вечерва се ...
сите 457 | | | веќе видена

- Многу подобро ќе беше веднаш после референдумот да одеа на избори, многу повеќе ќе добиеа. Ако ги гледате сите анкети после референдумот, рејтингот на СДСМ ...
сите 15 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Поддршка на коморите и институциите за вмрежување на компаниите преку ЕЕН-мрежата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: